Nowe godziny pracy informacji turystycznej

4
320

Łącznie dwadzieścia godzin w tygodniu z wyłączeniem niedzieli czynna będzie teraz informacja turystyczna w Lwówku Śląskim.

 

Lwówek Śląski turystyką stoi. Gmina z licznymi zabytkami, browarem, atrakcjami turystycznymi jak np. Szwajcaria Lwówecka, rzeka Bóbr, czy Skała z Medalionem oraz owianymi sławą agatami ma wielki potencjał. Do czego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Aczkolwiek trudno nie dostrzec, iż ten potencjał jest bardzo słabo wykorzystywany. Próżno szukać tu tłumów turystów zwiedzających okolicę a ci, którzy się pojawiają są tu raczej przejazdem, raczej na chwilę.

Czy teraz to się zmieni?

Na stronach urzędu burmistrz Lwówka Śląskiego poinformowała, i od 1 września 2021 r. zostaną zmienione godziny otwarcia Informacji Turystycznej w Lwówku Śląskim. Te przedstawiają się bardzo ciekawie. Pytanie, czy będą dogodne dla rozwoju turystyki w lwim grodzie:

Godziny pracy informacji turystycznej w Lwówku Śląskim

  • poniedziałek od godz. 15:30 do godz. 17:30
  • wtorek od godz. 15:30 do godz. 17:30
  • środa od godz. 12:30 do godz. 17:30
  • czwartek od godz. 15:30 do godz. 17:30
  • piątek od godz. 15;30 do godz. 17:30
  • sobota od godz. 8:00 do godz. 15:00
  • niedziela – nieczynne

Warto dodać, iż w dniach od 25 do 31 sierpnia br. Lwówecka Informacja Turystyczna, mająca siedzibę na Dolnym Rynku (Placu Wolności), będzie nieczynna.

4 KOMENTARZE

  1. Tak przy okazji to przypomnę, że turyści dzieła się na pieszych, rowerowych, motocyklowych, samochodowych i autokarowych. Gdzie mają zostawić swoje auta jak zamyka się znaczna część rynku? A autokary gdzie mogą zaparkować nie łamiąc przepisów o ruchu drogowym? Może warto dogadać się o udostępnić dla pojazdów autokarowych plac po PKS?!

  2. Najwięcej turystów spotyka się w Lwówku Śląskim w niedzielę. A tu wszystko pozamykane. Zwiedzanie wirtualne. Turysta z końca kraju jak dowie się o godzinach pracy informacji turystycznej?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here