Nowe barierki staną na Kolejowej

2
1244
Gryfów Śląski, ulica Kolejowa

Znane wszystkim dobrze słupki i łańcuchy, które odgradzają chodnik od ulicy miały tendencję do „psucia się”. Łańcuchy były zrywane a słupki wykrzywiane. Ich naprawa rodziła zbędne koszty. Teraz ma się to zmienić.

 

Przy budynkach ZSOiZ w Gryfowie Śląskim staną barierki z prawdziwego zdarzenia. – Jesteśmy już po konkursie ofert. Wartość tych nowych barierek to 15 tysięcy złotych. – mówi Burmistrz Olgierd Poniźnik, który tłumaczy, iż skrzyżowanie ulic Uczniowskiej i Kolejowej jest bardzo ruchliwe i wymaga poprawy bezpieczeństwa. – Pogoda pozwala, żeby to zrobić teraz dla poprawy bezpieczeństwa i staną tam takie już typowe barierki. Mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż te sławetne słupki, często krzywione, czy łańcuszki, które były też przedmiotem zabaw. – dodaje Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Gryfów Śląski, ulica Kolejowa
Gryfów Śląski, ulica Kolejowa

2 KOMENTARZE

  1. Niech w końcu zrobią prawidłowe oznakowanie skrzyżowania ulicy Kolejowej i Uczniowskiej. Znaki nakazu skrętu powinny być lepiej widoczne, a od ulicy Kolejowej powinny zostać wymalowane dwa pasy, jeden do jazdy na wprost, a drugi lewoskret w Uczniowska. Często zdarza się również, że kierowcy olewają możliwość jazdy tylko w lewo od ul. Uczniowskiej i wjeżdżają w ul. Żeromskiego.

  2. mieszkaniec
    Popieram wniosek j.w. Bardzo często i to nagminnie kierowcy jadący od strony rynku ul.Kolejową skręcają z pasa na wprost w ul.Uczniowską, zamiast zjechać na lewy pas jezdni. Ja jadąc lewym pasem skręcam w lewo się spotykamy i tamten kierowca jest bardzo zdziwiony jak to możliwe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here