Nowa Rada Miasta i Gminy Wleń

1
1402

We wtorek, 7 maja 2024 roku odbyła się sesja inaugurująca IX kadencję Rady Miasta i Gminy Wleń. Burmistrz i radni złożyli przysięgi. Wybrany został przewodniczący i wiceprzewodniczący rady oraz przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji.

 

 

Te wybory w gminie Wleń z pewnością przejdą do historii. Po raz pierwszy urzędujący burmistrz, który podjął się startu i ubiegania się o ponowną kadencję nie miał konkurencji. I wcale nie oznacza to, iż pan Zych ma tak duże poparcie wśród mieszkańców. Wynik jaki uzyskał pokazuje coś wręcz przeciwnego. Spośród 3242 wyborców uprawnionych do głosowania udział w wyborach zdecydowało się wziąć zaledwie 1553, a z tych za wyborem pana Zycha było tylko 998, przeciw głosowało 511 wyborców, a 44 karty do głosowania okazały się nieważne. Tym samym A. Zych zdobył poparcie ponad połowy biorących udział w głosowaniu, ale zaledwie niespełna 31 procent wszystkich uprawnionych do głosowania wyborców.

Decyzją mieszkańców gminy Wleń do nowej rady wybrani zostali: Tomasz Buciak, Janusz Łabno, Grzegorz Skrobuk, Paweł Leśniak, Joanna Grochowska, Marek Dral, Józef Masztalerz, Wojciech Świętochowski, Elżbieta Chańko, Amelia Żygadło, Adam Stanecki, Marzena Wesołowska, Zbigniew Lebiedź, Krzysztof Mazurek i Lidia Kowalska.

Dziś, to jest 7 maja 2024 roku oficjalnie rozpoczęła się IX kadencja Rady Miasta i Gminy Wleń. Sesję inauguracyjną otworzył radny senior Pan Adam Stanecki. Podczas tej radni i burmistrz złożyli przysięgi. Ponadto radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz jego zastępcę, a także zapisali się do poszczególnych komisji rady i wybrali ich przewodniczących.

Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez piętnastu nowo wybranych radnych na pierwszej sesji.

Obejmując urząd burmistrza gminy Wleń, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Wleń.” – ślubował pan Artur Zych.

Decyzją radnych Przewodniczącym Rady wybrany został Tomasz Buciak, a jego zastępczynią Joanna Grochowska.

Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Lidia Kowalska, Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Grzegorz Skrobuk, Przewodniczącą Komisji Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu Amelia Żygadło, Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Bezpieczeństwa Zbigniew Lebiedź a Przewodniczącym Komisji Skarg Wniosków i Petycji ponownie wybrany został Marek Dral.

– Po pierwsze, dziękuję wyborcom, że po raz trzeci obdarzyli mnie zaufaniem. Z nową kadencją, nową radą wiążę duże nadzieje. Burmistrz ma większość w radzie. Liczę, iż burmistrz zacznie rozmawiać ze wszystkimi radnymi i standardem staną się konsultacje projektów, działań i inwestycji. – komentuje radny Pan Marek Dral.

Obejmującym rządy w gminie Wleń nowym władzom życzymy samych sukcesów.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here