Nowa pracownia w bibliotece w Lwówku Śląskim

4
280

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim została laureatem konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Otrzymała dofinansowanie na realizację projektu Mobilna Pracownia Multimedialna. W ramach grantu Biblioteka kupiła osiem zestawów komputerowych, co pozwoliło zorganizować zajęcia komputerowe dla mieszkańców Lwówka Śląskiego i okolicznych miejscowości.

Zakupiony przez bibliotekę sprzęt komputerowy pozwala rozwinąć działalność edukacyjną i kulturalną. Mieszkańcy Lwówka Śląskiego mogą bezpłatnie korzystać z komputerów. W październiku ruszył pierwszy kurs komputerowy skierowany do osób w wieku 50+. Warsztaty odbywają się w dwóch grupach, w których uczestniczy 15 osób. W trakcie półtoragodzinnych zajęć, odbywających się raz w tygodniu, można w bezstresowy sposób poszerzyć i utrwalić wiedzę dotyczącą pracy z komputerem. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb uczestników, ale również do ich tempa pracy.

Mobilna Pracownia Multimedialna dostępna jest w bibliotece dla dorosłych, w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym oraz w wiejskich filiach biblioteki w Chmielnie, Kotliskach, Sobocie, Rakowicach Wielkich i Niwnicach.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lwówek Śląski PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV Mikułowa-Czarna oraz linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice, które pozwolą wyprowadzić moc z Elektrowni Turów.

 

-/ PiMBP w Lwówku Śląskim /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here