Nowa policjantka w szeregach lwóweckiej Policji

3
2916
zdjęcie: KPP Lwówek Śląski

,,Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)” – m.in. właśnie te słowa w trakcie uroczystego ślubowania, które miało miejsce w niezwykle ważnym miejscu Wrocławia, wypowiedzieli nowi funkcjonariusze Policji.

 

Na terenie Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu 18 marca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 35 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki. W uroczystości udział wzięli także: Wicewojewoda Dolnośląski Pan dr Piotr Kozdrowicki, Starosta Powiatu Wrocławskiego Pan Roman Potocki, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Pan Bartłomiej Bajak oraz przełożeni nowych policjantów Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. Dolnośląskiego, a także rodziny i bliscy ślubujących.

Dla wszystkich nowo przyjętych był to bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach dolnośląskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu dolnośląskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w służbie.

Wśród nich była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim post. Magdalena Gap. Teraz czeka ją kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmie służbę w lwóweckiej komendzie. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here