Nowa karetka w Lwówku Śląskim

0
968

Trzy nowe karetki marki Volkswagen z napędem 4×4 trafiły do Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Trafią one do podstacji w Lubaniu, Lwówku Śląskim i Kamiennej Górze.

 

Nowe karetki kosztowały 470 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy pochodziło z dofinansowania ministerialnego. Cieszę się, że w ostatnim czasie udało się pozyskać kilka nowych pojazdów. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich latach trafiły do nas dwie nowe karetki, w tym roku kolejne trzy. Wymieniliśmy więc już niemal 50% pojazdów w naszym taborze – powiedział Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

 

Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze notuje ok. 28 tysięcy wyjazdów w ciągu roku. Rejon operacyjny obejmuje powiaty jeleniogórski, kamiennogórski, lubański oraz lwówecki.

 

W terenie górskim bardzo ważny może okazać się napęd na 4 koła. Auto jest częściowo wyposażone (posiada nosze i krzesełko kardiologiczne – dop. red.), a doposażać będziemy je we własnym zakresie – powiedział Piotr Archacki, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

 

fot. 24jgora.pl
fot. 24jgora.pl

-/ 24jgora.pl /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here