Nowa inwestycja w Lwówku Śląskim?

7
2894

Na terenie stadionu miejskiego w Lwówku Śląskim rośnie nowa, przykuwająca oko inwestycja.

 

Tym razem inwestorem jest tu najwyraźniej lwówecka młodzież, która z braku alternatywy do spędzania wolnego czasu w mieście postanowiła sama wyjść z inicjatywą i przy użyciu starych palet tworzy miejsce do spotkań i rekreacji.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy chętnych do spędzania czasu w tym miejscu ostatnio przybywa, co wieczorami da się usłyszeć.

Pomysł z pewnością zasługuje na uwagę i uznanie, jednak widok po wieczornych spotkaniach już niekoniecznie. Po terenie stadionu poniewierają się śmieci. Niedopałki, kapsle, butelki, puszki i papiery zdobią miejsce, w które w ciągu dnia przychodzą dzieci i młodzież ale i dorośli żeby móc potrenować. Niestety, widok nie zachęca do przebywania w tym miejscu.

Może przy tych stworzonych z palet stylowych miejscach do odpoczynku ustawić na śmieci np. stare wiaderka po farbie, albo w wersji ekologicznej stare kartony? Będzie wówczas łatwiej trafić do kosza a otoczenie nie będzie wymagało tyle sprzątania.

zdjęcia wykonane zostały w poniedziałek wieczorem

7 KOMENTARZE

  1. Widzę jak ekipa sprząta stadion co tydzień i może być ładnie. Dla tych typów nawet 50 śmietników więcej nie pomoże i tak będą śmiecić nawet na złość na przekór i z głupoty. Wynieśli to z domu

  2. A ja byłam świadkiem remontu torowiska za Radłówką a przed Niwnicami to był dopiero wysypisko śmieci. No i po zakończeniu prac miłe zaskoczenie wszystko pięknie wysprzątane tj firma godna naśladowania.

  3. Raczej nie ma kto śmietników opróżniać ostatnio byłem z dzieckiem na pumptrack i zauważyłem ze śmietnik pełny a pod masa śmieci myśle ze jak by były regularnie opróżniane nie byłoby tego problemu …

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here