Niewybuch znaleziony podczas prac polowych!

0
746

Właściciel ziemi podczas prac polowych natknął się na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce skierowano policjanta z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, który zrobił rozpoznanie i nakazał zabezpieczenie niebezpiecznego znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

 

5 października br. przed godziną 15.00 policjanci z Lwówka Śląskiego zostali powiadomieni przez właściciela pola o znalezieniu przez niego niewybuchu w miejscowości Wolbromów. Mężczyzna natknął się na pocisk podczas prac polowych, które natychmiast przerwał.

Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej

Patrol saperski Wojska Polskiego przewiózł pocisk do miejsca, w którym został zneutralizowany. W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru, lwóweccy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here