(Nie)trzeźwy poranek. Kierowca autobusu miał 1,8 promila!

3
1515

Lwóweccy policjanci w poniedziałkowe przedpołudnie zatrzymali, aż trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Badania wykazały, że zatrzymani mieli w swoim organizmie od 0,25 do 1,8 promila alkoholu. Jeden z nich będąc w stanie nietrzeźwości prowadził autobus i przewoził pasażerów.

 

W związku z trwającymi wakacjami policjanci lwóweckiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu prowadzą wzmożone kontrole. W dniu wczorajszym w miejscowości Mirsk zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy wpadł w ręce mundurowych przed siódmą rano. 60- latek kierujący Nissanem w trakcie badania trzeźwości wydmuchał 0,9 promila. Niespełna 20 minut później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu, który przewoził pasażerów. Skrajnie nieodpowiedzialny 51- letni mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali również 46- latka, który popełnił wykroczenie kierując VW po użyciu alkoholu. Mężczyzna wydmuchał 0,25 promila.

Wszystkim zatrzymano prawa jazdy, a teraz zajmie się nimi sąd, który zadecyduje o wysokości kary i okresie zakazu kierowania pojazdami.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

  1. Muszą być kary. Mandaciki 500 zł i “zawiasy” to kpina, a nic innego nie dostanie jak nie był karany. Prawnik wyciągnie go z tego, że “jedyny” żywiciel rodziny. To nie są kary tylko kpina. W Singapurze większe są kary za wyrzucenie papierosa albo gumy na chodnik.
    Za alkohol powinno być upublicznienie w mediach plus sowity ale naprawdę sowity mandat np. 10 000 zł plus stawianie się co tydzień na komendę celem złożenia podpisu. Przez kolejne 12 miesięcy. To by była kara. Nie stawienie się = 1000 zł. Kary mają łamać w kościach !!!! Wtedy każdy by przemyślał czy się opłaca “ryzykować”.
    Po co zabierać prawo jazdy? Jaki tego jest cel? Żeby nie mógł do pracy dojechać i na chleb zarobić? Przecież to jest czysty kretynizm. Zabranie możliwości dojechania do pracy i zarabiania przez to pieniędzy ma konflikt z zapłatą ogromnego mandatu finansowego!!!! no ale jak mandacik jest 500 zł to po co w ogóle robić prawo jazdy za 1 500 zł ?……

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here