Potrącił pieszą na przejściu. Był pod wpływem środków odurzających

5
3092

Lwóweccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Lwówku Śląskim. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej przez kierującego Chryslerem, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na szczęście 65-letnia kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

 

We wtorek, 11.08.br., ok. 16:20 na skrzyżowaniu ul. Jaśkiewicza i al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący Chryslerem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej potrącenia. Na szczęście 65-letnia kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci przebadali 41- latka pod kątem wydychanego alkoholu oraz środków odurzających w organizmie. Urządzenie Alere wskazało wynik, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc pod wpływem środków odurzających.

 

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

fot. Lwówecki.info

5 KOMENTARZE

  1. to miasto cudów i poezji co drugi jezdzi na haju i dlatego takie efekty niema adekwatnej kary za taki czyn ale pytanie skąd biorą to świnstwo widac na miescie i nie tylko jak łażą powykrzywiani

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here