OSP Niwnice organizuje wielką zbiórkę złomu

0
531
OSP Niwnice

Jak tłumaczą druhowie z Niwnic zebrane środki zostaną przeznaczone na doposażenie samochodu oraz na zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków.

 

Zbiórki złomu przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych stały się ostatnio bardzo popularnym sposobem na zgromadzenie dodatkowych środków finansowych. Sukces tych akcji tkwi w obustronnych korzyściach. Strażacy pomagają mieszkańcom w uporządkowaniu przydomowego terenu z zalegającego złomu, który sami wywożą i sprzedają, by za otrzymane pieniądze doposażyć swoją jednostkę. Mieszkańcy chętnie wspierają takie akcje, bo z jednej strony widzą w tym korzyść w postaci szybkiego sposobu na pozbycie się metalowych odpadów a z drugiej mają świadomość, że pieniądze te wzmocnią miejscowe OSP, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo w sołectwie.

W ostatnim czasie akcje zbiórki złomu organizowały w naszym regionie jednostki OSP Giebułtów (akcja trwa), OSP Ubocze, czy OSP Proszowa, która zbierała środki na zakup nowego (używanego) wozu strażackiego. Teraz z akcją wychodzą druhowie z OSP Niwnice.

„Zebrane środki zostaną przeznaczone na doposażenie samochodu oraz na zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków naszej jednostki.” – zapewniają i tłumaczą, iż zbiórka rozpocznie się w piątek 6 maja o godzinie 15:00.

„Złom można również dostarczać na teren przy remizie.” – wyjaśniają strażacy, którzy dla wszystkich osób chętnych pozbycia się złomu i jednocześnie wsparcia OSP Niwnice zwracają się z prośbą o kontakt telefoniczny w celu umówienia pod numery tel.:

Prezes – 533 829 390
Naczelnik – 530 459 154

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here