Ciężarówka spadła na tory kolejowe. Ruch pociągów na trasie Jelenia Góra – Gryfów Śląski wstrzymany.

0
4448
zdjęcia: 24jgora.pl

Groźny wypadek w Goduszynie. Ciężarówka spadła z drogi na torowisko. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

 

 

Do zdarzenia doszło około godziny 11:30. Pojazd ciężarowy, przewożący piasek, jadący w stronę Cieplic, z niewiadomych na razie przyczyn zjechał z drogi.

“Świadkowie na miejscu zdarzenia relacjonowali, że kierowca próbował uniknąć zderzenia z samochodem osobowy. Auto przebiło bariery energochłonne i spadło z kilkumetrowej skarpy na torowisko. Kierowca nie był w stanie samodzielnie wydostać się z kabiny. Pomogli mu dopiero strażacy. W tym momencie jest opatrywany w karetce. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz policja i pracownicy kolei. Więcej informacji wkrótce.” – podał portal 24jgora.pl

Koleje Dolnośląskie uruchamiają już komunikację zastępczą. Na odcinku 12 kilometrów pomiędzy Jelenią Górą a Rybnicą będą kursowały autobusy. Jak informuje rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich pierwszy autobus sprzed dworca kolejowego w Jeleniej Górze odjedzie o godz. 13:46, a następny o 15:45. Natomiast w przeciwna stronę odjazdy autobusów ze stacji w Rybnicy planowane są o godz. 15:02 i 17:02. Na chwilę obecną trudno wskazać, kiedy normalny ruch pociągów zostanie przywrócony.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here