Nietrzeźwy i z zakazem spowodował kolizję

1
1306
zdjęcie poglądowe

Nietrzeźwy kierujący mający zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję i uszkodził inny pojazd. Do zdarzenia doszło 26 października w Maciejowcu (gm. Lubomierz). Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

26 października około godziny 13:30 gryfowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Maciejowiec (gmina Lubomierz). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem Opel Corsa 37- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zdarzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mercedesem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W trakcie czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia okazało się, że sprawca kolizji drogowej znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania wskazał blisko 0,4 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

37- letni kierujący odpowie teraz nie tylko za złamanie zakazu sądowego i spowodowanie kolizji, ale także za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here