Nietrzeźwy holował nietrzeźwą. Oboje byli pod wpływem środków odurzających

9
1800

We wtorek, 27 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej dwa holujące się auta. Jak się okazało, kierujący zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi. Oboje znajdowali się pod wpływem środków odurzających.

 

 

We wtorek po godzinie 21:00 patrolujący teren gminy Mirsk policjanci, zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, który holował dostawcze Renault. Mundurowi zatrzymali kierujących pojazdami do kontroli.

Podczas rozmowy zachowanie osób kontrolowanych wzbudziło podejrzenie, co do ich stanu trzeźwości. W związku z czym policjanci przeprowadzili badanie narkotestem, które potwierdziło ich przypuszczenia i wykazało w organizmie 32-letniego kierującego Audi obecność metamfetaminy. Tak samo było w przypadku 23-letniej kierującej Renault. Oboje stracili prawo jazdy, a o ich karze zdecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości zatrzymanym mieszkańcom powiatu lwóweckiego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

9 KOMENTARZE

  1. Panowie odegrali scenę życia. Pomylili się chyba z powołaniem. Powinni skończyć szkołę aktorską a nie policyjna. Ale jeszcze chwila i skończy się ich pajacowanie a przełożeni z Remikiem na czele polecą ze stanowisk

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here