#Koronawirus: Sytuacja w powiecie lwóweckim

17
3575

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 533 tysiące. Od wczoraj wzrosła aż o 60 tysięcy. Liczba zmarłych przekracza 24 tysiące, co oznacza wzrost o 3 tysiące zgonów w ciągu dobry. Dobra wiadomość jest taka, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi już ponad 124 tysiące wynika z aktualnych danych serwisu worldometers.info.

 

W Polsce z danych z wczorajszego wieczora wynika, iż w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dobrą wiadomością podawaną przez serwis worldometers.info jest ta o 7 osobach, które wyzdrowiały.

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 83.908,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 59.081
 • liczba zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju – 150.474
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 1.606.

 

Z wieczornych informacji przekazanych przez Wojewodę Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 165 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym cztery osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z godz.: 18:57 dnia 26.03.2020 r:

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4761,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 3030,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 197.

Wczoraj wieczorem portal eLuban.pl podał informację o kolejnym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Leśnej. „Jeden przypadek w Olszynie, jeden w Świeradowie-Zdroju i trzy w Leśnej. Jedna z osób jest hospitalizowana, pozostałe znajdują się w izolacji domowej”. Tak wyglądała sytuacja w powiecie lubańskim.

czytaj: Co wolno w związku z nowymi obostrzeniami?

Dziś kilka minut przed godziną 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w sumie w kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 1244. 16 osób zmarło.


Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest stabilna wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim, której Dyrektor potwierdza, iż mamy 8 osób objętych kwarantanną, 37 osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz 3 osoby hospitalizowane i oczekują na wyniki testów.
Na terenie powiatu lwóweckiego mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chorą jest kobieta, która jest w stanie dobrym i przebywa w domowej izolacji.

Dane te są identyczne jak te z dnia wczorajszego.

17 KOMENTARZE

 1. Gdzie ta policja,straz miejska tyle sie mowi zeby zostac w domach a weLwowku ludzie chodza grupami w marketach tez ludzi pelno nawet tylko takich co chodza i ogladaja albo jak w przypadku polo stoja kolo kiosku i wpatruja sie w monitorek lotto .To jest jakas kpina nikt tego nie kontroluje.Na wioskach dalej wszystko po staremu i zycie glownie toczy sie pdo sklepami.Wtaki sposo to bedzie gorzej niz we wloszech.

  • Prawda dziś na mieście pełno ludzi było stoją, dyskutują,a jak jechałem koło działek radiowóz stojący a w nim pani i Pan na telefonach odpoczywają po co pilnować, kpina!

 2. Wiem, że policja i straż miejska ma dużo pracy, ale proszę zróbcie coś.
  Kontrolujcie tych wszystkich “szwędających” się po mieście, jeżdżących samochodami w prawo, w lewo (wieczorem zaczyna się życie ludzie krążą jak opętani). Teraz nie czas na spotkania towarzyskie u znajomych w domach. I nie chodzi tylko o młodzież bo starszym też nic nie brakuje – rozum wyparował. Siedź w domu, pomyśl o innych.

 3. Co dzień 8 rano rynek gryfow 3 pod sawczakiem piją wino dwóch pod arkadami i dwóch na ławeczce koło ratusza samochód straży miejskiej zaparkowany i pod nosem burmistrza kwitnie życie towarzyskie gryfowa a po południu w parku pełno młodzieży i kto to sprawdzą nikt a kasynkatam to dopiero życie towarzyskie kwitnie po całych nocach

 4. Byłam dzisiaj w sklepie (małym sklepie blisko Straży) i zupełnie nie rozumiem zachowania właścicieli, nic do nich nie mam, ale lekceważą całkowicie problem, bo żadne z nich nie ma ani rękawiczek ani maseczek. Kontakt z klientem mają przecież niemal bezpośredni.

 5. Ale nie dotyczy to Rębiszowa dlaczego nie pogonić z rejonu sklepu tych pijaków co się gromadzą i siedzą przy schodach tragedia. Jak bym był mieszkańcem to zglosilbym policji jadę tamtędy codziennie i widzę ich nawet nie zatrzymuje się po chleb.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here