Niespodziewani goście, czyli kto może stać po drugiej stronie zamkniętych drzwi?

0
831

Niespodziewani goście, czyli kto może stać po drugiej stronie zamkniętych drzwi? Zobaczysz to na monitorze wideodomofonu

Nie otwierać nieznajomym – to jedna z pierwszych lekcji, które rodzice starają się przekazać dzieciom, kiedy te z różnych powodów zostają na jakiś czas same w domu. Teoretycznie proste polecenie, jednak czasami ufne maluchy dają się zwieść podstępem. Podobnie zresztą jak osoby starsze: media opisywały wiele przypadków, w których oszuści podawali się za krewnych, policjantów czy przedstawicieli firm dostarczających prąd lub gaz. Przez wizjer nie zawsze wyraźnie widać, kto stoi na zewnątrz, a brzmienie głosu może być złudne. W momencie otwarcia zamka jest już za późno na jakąkolwiek reakcję.

Mieszkańcy reprezentacyjnych osiedli na przedmieściach muszą dbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich rodzin

Kiedy potencjalny napastnik ma ogromną przewagę siły nad nie do końca świadomym zagrożenia domownikiem, minimalne uchylenie drzwi daje mu dogodną okazję do ataku. Dlatego należy zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko popełnienia kosztownego błędu przez dzieci czy osoby starsze. Mogą one wynikać zarówno z nadmiernego zaufania, jak również zastosowania wiarygodnych argumentów i przedstawienia prawdziwych historii przez bandytów. Wobec tego istnieją w zasadzie tylko dwa skuteczne warianty obrony: zakazać otwierania drzwi komukolwiek albo zainwestować w domofon do domku jednorodzinnego z kamerą. Mając takie urządzenie na stanie nie muszą nawet podchodzić do drzwi, aby sprawdzić kto naprawdę puka i chce dostać się do środka. Wystarczy zerknąć na monitor panelu sterującego. Wprawdzie nie będzie to obraz Full HD, ale rozdzielczość rzędu 1024 na 600 pikseli powinna wystarczyć do bezbłędnej identyfikacji.

Po połączeniu z kamerkami CCTV domofon do domku jednorodzinnego zyskuje nowe, praktyczne funkcje

Sprzęt do zdalnego otwierania drzwi stanowi doskonałe zabezpieczenie z wielu względów. Zdaniem specjalistów z firmy 5Tech, która zajmuje się produkcją takiej elektroniki użytkowej już od 2014 roku, podkreślają ich elastyczność. Wiele wideodomofonów jednorodzinnych posiada szerokie możliwości integracji z urządzeniami zewnętrznymi. W efekcie mogą stanowić podstawę dla kompleksowego systemu monitoringu, nagrywać rejestrowany obraz i robić zdjęcia, przechowywać zapisane materiały na zewnętrznych kartach pamięci SD o dużej pojemności czy sterować bramami garażowymi i wjazdowymi. Do tego zamki szyfrowe, breloki zbliżeniowe, czujniki ruchu… pełna specyfikacja techniczna najbardziej zaawansowanych modeli domofonów do domków jednorodzinnych jest niezwykle rozbudowana. Z taką pomocą nie trzeba zawierzać zawodnej intuicji podczas podejmowania tak ważkich decyzji, jaką jest otwarcie drzwi.

 

-/ Materiał partnera /- Aw

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here