Nowa, niezależna energia dla Gryfowa – kandydat na Burmistrza – Mateusz Królak

0
591
KWW Wspólnie dla Gminy Gryfów
materiał: KWW Wspólnie dla Gminy Gryfów

Szanowni Państwo. Szybkimi krokami zbliża się 7 kwietnia 2024 r., dzień wyborów. Dzień, gdzie po 5 burzliwych latach dokonamy wyboru władz samorządowych. Pisząc do Państwa pragnę podziękować za tych 5 lat współpracy, pomysłów, działań i wielu, wielu energicznych chwil.

 

 

Udało mi się zmierzyć z wieloma przeciwnościami, udało mi się zrealizować kilka ciekawych projektów oraz poprowadzić Radę Miejską Gminy Gryfów Śląski przez naprawdę wymagające czasy.

Mieszkańcy Gryfowa Śląskiego i całej gminy, sąsiedzi, przyjaciele i znajomi; po wielu rozmowach z Wami, wypitych kawach i burzach pomysłów postanowiłem stawić czoło nowemu projektowi wraz z moim zespołem kandydatów na radnych z KWW Wspólnie dla Gminy Gryfów. Postanowiłem kandydować na stanowisko Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski. Uważam, że Gryfów potrzebuje nowej energii, nowoczesnych pomysłów na zarządzanie, bezpartyjnego i niezależnego Burmistrza, który będzie współpracował z mieszkańcami, nie patrząc się na przynależność polityczną i przeszłość. Gmina Gryfów potrzebuje spokoju, opanowania w zarządzaniu, konstruktywnych rozmów i pomysłów.

Nazywam się Mateusz Królak. Mam 48 lat, od urodzenia jestem mieszkańcem Gryfowa Śląskiego. Od ponad 20 lat jestem mężem Agnieszki oraz tatą dwóch wspaniałych córek, Klaudii i Natalii. Agnieszka pracuje jako Naczelnik Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim także, tak jak ja, całą pracę zawodową poświęca pracy z mieszkańcami powiatu. Córki uczą się, jedna w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze druga studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim. Bardzo cenię życie rodzinne, wykorzystując każdą wolną chwilę przebywając w towarzystwie żony i córek. Wolny czas uwielbiam spędzać obcując z naturą czy to na wycieczkach w góry, nad wodę czy do lasu. Moje hobby to survival, camping, namioty ale także elektronika i nowinki techniczne. Lubię zagłębić się w dobrą książkę i posłuchać fajnej muzyki. Z dziedziny sportu lubię wyładować energię na mojej domowej siłowni oraz szlifować sztukę walki KravMaga.

Z zawodu jestem informatykiem. Od ponad 25 lat zawodowo jestem funkcjonariuszem służb mundurowych. Na początku kariery zawodowej pracowałem w Warszawie, skąd przeniosłem się do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. W Policji pełniłem służbę na różnych stanowiskach, od służby patrolowej, po służbę w dziale informatyki, spraw nieletnich, wydziału kryminalnego, rzecznika prasowego, do obecnie pełnionej funkcji Naczelnika Wydziału Prewencji. Całe życie zawodowe miałem kontakt z obywatelami starając się być asertywnym i wrażliwym na krzywdę innych. Moim celem w pracy zawodowej jest poszanowanie praw człowieka oraz pomoc osobom pokrzywdzonym. Uważam, że głównym celem Policji jest jej uspołecznienie i integracja ze środowiskiem lokalnym. Potrafię pracować w silnym stresie oraz pod mocną presją czasu, odpowiedzialności i zagrożenia. Kierując zespołem stawiam na współpracę oraz wzajemne zaufanie.

W pracy tej, stawiałem pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków unijnych, gdzie uczestniczyłem w szeregu szkoleń. Owocem tych szkoleń oraz współpracy ze specjalistami ds. środków zewnętrznych było m.in. wyposażenie grupy poszukiwawczej w nowoczesny i drogi sprzęt do poszukiwań pozyskany poprzez duże projekty unijne.

Lubię udzielać się społecznie i czas po służbie spędzać aktywnie, realizując szereg działań społecznych i projektów. Byłem jednym z twórców projektu komunikacji obywatelskiej na zasadzie elektronicznego CB Radia wykorzystując aplikację ZELLO. Kolejnym projektem który udało mi się wdrożyć w życie, przy wsparciu świetnych ludzi jest dziennikarstwo obywatelskie, tworzące portal DLW112 Lwówek na sygnale. Wspieram Ochotniczą Straż Pożarną gdzie, aby zrozumieć potrzeby i wizję tej grupy społecznej przeszedłem cały kurs podstawowy strażaka ochotnika zaliczając egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym. Działam wraz z żoną Agnieszką w „Stowarzyszeniu Rozwoju Proszówki” gdzie aktywnie mogę pomóc w integracji społecznej; co nie jest w dzisiejszych czasach łatwym zadaniem. Działaniem, które wiąże moją pracę z działaniem społecznym jest moje zaangażowanie w poszukiwanie osób zaginionych. Sukcesywnie od 2019 roku realizuje projekt Policyjnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej silnie angażującej się w poszukiwania osób zaginionych. Te działania wiążą moje zainteresowania, hobby oraz pracę.

Działanie w Radzie Miejskiej rozpocząłem od kadencji 2014-2018. Tam stawiałem pierwsze kroki jako samorządowiec, ucząc się, z pokorą od starszych doświadczonych koleżanek i kolegów. Nigdy nie związany byłem z żadną opcją polityczną, wynikało to także z obowiązku który spoczywa na funkcjonariuszach służb mundurowych, którzy muszą być apolityczni. Ten stan przyświeca mi do tej pory i zamierzam się tego trzymać. Moją ideą jest samorząd bez polityki, (polityka moim zdaniem powinna kończyć się na sejmiku wojewódzkim), samorząd składający się z ludzi zaangażowanych lokalnie, otwartych w każda stronę czy to demokratyczną, ludową, lewicową oraz prawicową, ludzi dążących do zapewnienia jak najlepszych warunków rozwoju miasta i gminy.

W pracy samorządowej staram się być zawsze dostępny dla mieszkańców, mediować w sprawach spornych, słuchać uwag, a przede wszystkim pomysłów i wniosków. Dzięki Państwa zaufaniu oraz mandacie zaufania od radnych w kolejnej kadencji 2018-2024 zostałem Przewodniczącym Rady Miejskiej. To był energiczny okres. Musiałem zmierzyć się z nie standardową sytuacją pracy rady w dobie pandemii, ograniczenia kontaktów i szeregu innych utrudnień. Starałem się aby rada działała bez ustanku na rzecz mieszkańców, moim celem było błyskawiczne dostosowywanie się do panującej sytuacji, korzystanie z najbardziej optymalnych rozwiązań w tym nowoczesnych rozwiązań elektronicznej komunikacji oraz integracja radnych, niezależnie od przekonań oraz opcji. Zależało mi. abyśmy jako radni, stali się zespołem, który w dobie pandemii powinien być wzorem, że ze wszystkimi problemami można sobie WSPÓLNIE poradzić. Wyważenie, spokój, konstruktywna dyskusja oraz reakcja na szybko zmieniające się zadania były moim priorytetem. W tej kadencji rady dążyłem też do usprawnienia komunikacji pomiędzy urzędem, a mieszkańcami, bo moim zdaniem, czasy w których żyjemy tego wymagają. Kolejnym etapem pracy samorządowej który zamierzam się podjąć, jest praca na rzecz mieszkańców jako Burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śląski, mam mnóstwo nowoczesnych pomysłów na zarządzanie miastem oraz ułatwienia życia mieszkańcom.

Celem jakim sobie stawiam jest szeroka konsultacja z mieszkańcami i wykorzystanie potencjału małego miasta jako spokojnego miejsca do życia osób które np. pracują zdalnie. Jestem osobą skromną i ważne jest dla mnie zdanie doświadczonych osób, czy to w dziedzinie przedsiębiorczości, zdrowia, czy sportu. Dlatego też zapraszam do zapoznania się z programem rozwoju Gryfowa https://gryfow2024.net/program-wyborczy/ naszego komitetu wyborczego który będzie cały czas „żywy” ponieważ musi wynikać z napotkanych problemów, a przede wszystkim pomysłów mieszkańców. Swoją postawą oraz wychowaniem, na pierwszym miejscu stawiam na rodzinę, wzajemny szacunek, pomoc, dyskusję, bezpieczeństwo, rozwój.

Deklaruję, że będę wspierał rozwój Gryfowa niezależnie, kto obejmie stanowisko Burmistrza. Także w przypadku objęcia stanowiska Burmistrza przeze mnie, zaproszę do współpracy i wspólnej realizacji pomysłów obecnych kandydatów na to stanowisko. Bo tylko WSPÓLNIE możemy stworzyć miejsce, w którym Wszyscy będziemy czuli się dobrze. W każdym drzemie pozytywny potencjał który należy wykorzystać.

Zachęcam Państwa do wsparcia naszej kampanii wyborczej oraz oddania głosu
na moją kandydaturę i kandydatów do Rady Miejskiej
zapewniam, że nie będzie to głos stracony.

Zapraszam na Naszą stronę KWW Wspólnie dla Gminy Gryfów – www.gryfow2024.pl oraz na moje media społecznościowe: www.fb.com/mateuszkrolakgryfow

-/Materiał finansowany z KWW Wspólnie dla Gminy Gryfów-/