Nieoficjalnie: Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. Nie żyją dwie osoby.

14
1386

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową Premier w porozumieniu z Prezydentem zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową Premier Matusz Morawiecki w porozumieniu z Prezydentem zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. – poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. Posiedzenie ma się odbyć o godzinie 21.

 

Ma to prawdopodobnie związek z dzisiejszym zmasowanym atakiem rakietowym Rosjan na Ukrainę, ale omawiany na nim może być także incydent, do którego doszło w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim tuż przy granicy z Ukrainą, gdzie w wyniku wybuchu zginęły dwie osoby.

Radio Lubin podaje, iż do zdarzenia na terenie suszarni zbóż około godziny 15.40. W wyniku wybuchu zginęły tam dwie osoby. Jednak jak dotychczas żadne oficjalne źródła nie potwierdziły, czym spowodowany był ten wybuch.

 

 

Onet podaje, iż według jego źródeł we władzach i służbach rosyjskie rakiety doleciały do Polski, zabijając dwie osoby. Z kolei agencja Associated Press podała te informacje, bazując na źródłach w amerykańskim wywiadzie.

Moje źródła w służbach twierdzą, że to co uderzyło w Przewodowo to najprawdopodobniej szczątki rakiety zestrzelonej przez Siły Zbrojne Ukrainy. podaje w mediach społecznościowych Mariusz Gierszewski dziennikarz radia ZET.

Więcej będzie wiadomo po Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych został powołany w październiku 2020 roku decyzją premiera Mateusza Morawieckiego.  Do jego zadań należy zapewnienie koordynacji przygotowań, działań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa i obrony państwa oraz rekomendowanie Radzie Ministrów lub Prezesowi Rady Ministrów propozycji w tym zakresie.

 

 

Po godzinie 22. rzecznik prasowy rządu Piotr Müller i szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiery po zakończonym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych wydali krótkie oświadczenie, w którym potwierdził, że na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. Nie podali jasnej przyczyny tego zdarzenia tłumacząc, że służby do dnia jutrzejszego będą na miejscu badały okoliczności zdarzenia. Rzecznik rządu przyznał jedynie, iż podwyższono gotowość niektórych jednostek wojskowych oraz zwiększyć gotowość innych służb mundurowych. 

14 KOMENTARZE

 1. Wszystko wskazuje na ruska rakiete. Tylko ten lej to jakis taki maly, traktor i przyczepa z calymi oponami. te ruskie to nawet porzadnych rakiet nie maja i jak maja wojne wygrac. Cos mi tu smierdzi,

 2. To skandal!!! Dawać tego gnoja Putina. Jak mu przetrzepie kiszke to mu się ukrainy odechce…
  Rosyjskie gnoje jeszcze nie poczuły mojego grubaska. Zdążył już dostać przydomek “pogromca kiszek”. Takiego sojuza to zajade na pierwszym zakręcie. Wywrócę im te kichy na lewą stronę. I będę miał szansę
  pierwszy raz zdewastować kiszkę w onucy. Mój grubasek to popamięta hehehheheh.

 3. A skąd wiadomo że to rosyjskie rakiety? Rosjanie nie mają interesu we wciąganiu w wojnę NATO czy Polski. Natomiast bym się wcale nie zdziwił, gdyby to były ukraińskie lub amerykańskie rakiety, które pod fałszywa flagą, miałyby wciągnąć nas w konflikt z Rosją… Może Amerykanom kończy się ukraińskie mięso armatnie i szukają nowego?

 4. Przeszło mi przez mysl ze to Ukraina specjalnie w nasza strone wystrzeliła i potwierdziło się tylko to ze ukraiński pocisk wystrzelony tylko trochę nie w tym kierunku bo strzelali odpierając atak rakietowy Rosjan

 5. Wynika ze słów Bidena że to rakieta ukraińska. Chcieliśmy wojny no to ją będziemy mieli. Popieraliśmy i popieramy Ukraińców, to popierajmy dalej. Tych pisiarzy i platformowców co popierają braci zza Buga wysłać na Donbas, niech walczą.

 6. Zelenski złożył Dudzie kondolencje z powodu niewinnej śmierci Polaków spowodowanej przez ruską rakietę.
  Co teraz zrobi Duda, Morawiecki, Kaczyński gdy wiadomo, że to ukraińska rakieta ?
  Wiem co zrobią. Nic, będą kłamać jak najęci.

 7. Zgadzam się całkowicie. USA nejwięcej skorzysta jeśli naszą i ukraińską krwią wypłucze trochę krwi Rosjan.
  Wojny się wygrywa wciągając innych w konflikty. Walczący się wyrzynają. Ktoś produkuje, sprzedaje broń i zarabia grubą kasę. W historii już wielu wygrało wojenne interesy polską krwią. Taki nasz frajerski “bohaterski” naród. Znowu się damy wydymać?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here