Koronawirus w odwrocie?

0
786

Niektórzy żartują, iż wirus przestraszył się szczepionek. Jednak COVID-19 nadal jest groźny. Każdego dnia zbiera śmiertelne żniwo.

 

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych tysiącach nowych przypadków zakażeń:

Mamy 3.211 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (409), pomorskiego (404), wielkopolskiego (309), kujawsko-pomorskiego (302), zachodniopomorskiego (282), śląskiego (224), łódzkiego (199), małopolskiego (190), warmińsko-mazurskiego (136), lubelskiego (126), dolnośląskiego (109), podkarpackiego (76), podlaskiego (70), świętokrzyskiego (55), lubuskiego (49), opolskiego (49). 222 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – informuje resort zdrowia i przekazuje także dane o zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób.”

Od początku epidemii w kraju potwierdzono 1.261.010 przypadków zakażeń wirusem Sars- CoV-2. Z powodu koronawirusa oraz chorób współistniejących zmarło w tym czasie 27.147 osób. Warto zaznaczyć, iż w okresie świątecznym wykonywanych było znacznie mniej testów, a niżeli miało to miejsce wcześniej. Z przekazanych wczoraj informacji wynika, iż wykonano 14,2 tysiąca takich testów.

Według danych Ministerstwa Zdrowia dziś liczba nowych zakażeń na terenie województwa dolnośląskiego to ponad dwieście przypadków. Ostatniej doby na Dolnym Śląsku odnotowano 109 nowych zakażeń. Po raz kolejny na terenie województwa dolnośląskiego nie odnotowano zgonów ani z powodu zakażenia wirusem COVID-19, ani w wyniku chorób współistniejących!

Na terenie powiatu lwóweckiego ostatnie dni to stabilizacja liczby nowych przypadków zakażeń. Przedwczoraj po raz pierwszy od wielu miesięcy nie odnotowano żadnych nowych zakażeń. Wczoraj potwierdzono tylko dwa nowe przypadki. Dziś resort zdrowia ponownie przekazuje bardzo dobre wiadomości – zero nowych przypadków zakażeń na terenie powiatu lwóweckiego.

Warto dodać, iż w powiecie lubańskim, złotoryjskim i zgorzeleckim również nie odnotowano zakażeń, a w jeleniogórskim i bolesławieckim po jednym nowym przypadku zakażenia.

Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 913 przypadków zakażenia. Zmarło 26 osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here