Nieczystości na ulicach miasta

6
1480

Burmistrz Świeradowa- Zdroju chce wydać publiczne pieniądze na zakup boi pomiarowej i dronów dla poprawy nadszarpniętego wizerunku. A ulicami uzdrowiska znowu płyną …

 

 

Ciśnienie znowu poszło w górę. Wzrosło tak mocno, że musiało znaleźć ujście. I znalazło. Zwartość rur sieci miejskiej kanalizacji ogólnospławnej trafiła na ulice Świeradowa- Zdroju. Poniedziałkowy 15 maja powitał mieszkańców i gości takimi oto widokami. Dodatkową atrakcją poranka był zapach „wiosny w kurorcie”.

Takie oto widoki zderzają się ze słowami burmistrza Rolanda Marciniaka, który podczas ostatniej sesji w kontekście apeli lokalnych samorządów, które zwracały się z prośbą o zaprzestanie zanieczyszczania rzeki Kwisa grzmiał, że to są bzdury i nieprawda.

Szef świeradowskiego magistratu znalazł szybkie rozwiązanie problemu, z jakimi musi mierzyć się uzdrowisko. I nie chodzi o natychmiastową modernizację sieci kanalizacyjnej. Burmistrz chce zakupić boje pomiarowe i drony, które mają badać jakość wody w rzece i udowodnić, że ta jest czysta, co ma poprawić wizerunek. Pytanie tylko, czyj wizerunek? Czy nie chodzi tu o zwykły PR przed zbliżającymi się wyborami?

 

 

Świeradów- Zdrój zdjęcia z 15.05.2023 r

Burmistrz Świeradowa chce udowodnić, że woda w Kwisie jest czysta

6 KOMENTARZE

  1. To się w głowie nie mieści . Jak długo jeszcze ten człowiek będzie bezkarny… Radni Swieradowa- postawcie proszę temu kres. Wstydzę się ludzi, którzy przyjeżdzają do nas ma wypoczynek. Nie mogą się nadziwić jak to możliwe, ze burmistrz przez 16 lat nie ogarnął tematu. Od tego powinien zacząć – infrastruktura. Mówię dość i mam dość takiej władzy. Wstyd.

  2. Pan Boja, jak słusznie ktoś go tu nazwał, już niczego niestety nie ogarnia i już na nic nie ma pieniędzy.Miało być tak pięknie po tych wszystkich jego inwestycjach, a jest… kupa… śmiechu . Świeradów jeszcze nigdy nie był tak zadłużony, zaniedbany i biedny. A pan Boja nadal unosi się na powierzchni tego szamba.Czyżby był niezatapialny? Może ! To go na taczce wywieziemy! Czas tego pana już upłynął wraz ze ściekami w Kwisie!

  3. “W sprawach odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji rozstrzyga się wyłącznie w drodze referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców” ja to tylko tu zostawię 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here