Do szkół wejdzie nowy przedmiot. Według ministra Czarnak ma być hitem

1
1386
Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki (fot. MEiN)

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że do polskich szkół zostanie wprowadzony nowy przedmiot. Swoją decyzję ogłosił w wywiadzie dla “Tygodnika Sieci”.

 

Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków. Dlatego uczniowie od 1 klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot, który będzie nazywał się „Historia i teraźniejszość”. – zapowiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.Wierzę, że będzie to HiT nie tylko z nazwy – dodał.

“Historia i teraźniejszość” ma być przedmiotem obowiązkowym dla uczniów od 1 klasy szkoły ponadpodstawowej. Zdaniem ministra pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy historycznej i trzeba to zmienić.

Założenie jest takie, by program historii najnowszej nauczał o żołnierzach wyklętych, zrywach niepodległościowych, wydarzeniach 1980 r. i 1989 r., o Solidarności i o wydarzeniach przełomu XX i XXI w. Z dużym prawdopodobieństwem nowy przedmiot pojawi się już od nowego roku szkolnego – od 1 września 2022 r. i będzie funkcjonował obok dotychczasowej historii.

1 KOMENTARZ

  1. Precz z patriotycznym praniem mózgu na Ziemianach!
    Tożsamość narodowa to trucizna umysłowa, którą zbrodniczy system edukacji narodowej zatruwa umysły nowonarodzonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Planety Ziemi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here