Nie żyje 44- letni mężczyzna. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

0
5671

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny, który wczoraj wyjechał do pracy, ale tej już nie podjął. Co się stało?

 

 

Każdego roku na terenie powiatu lwóweckiego dochodzi do kilku samobójstw. Nie ma danych, ile osób boryka się z problemami, z którymi same nie potrafią sobie poradzić, ale z pewnością jest ich zdecydowanie więcej.

Dlatego jeśli ktoś zwierza się tobie, że myśli o samobójstwie nie obawiaj się porozmawiać o tym, nie okazuj zdziwienia i zaskoczenia. Rozmawiaj, nie bój się, że twoje zainteresowanie tematem i dyskusja, będzie dla tej osoby zachętą do realizacji planów, miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie, okaż gotowość do słuchania, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je, nie oceniaj, nie dawaj rad, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra i telefon zaufania.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie 800 108 108, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę), czy Niebieska Linia – numer telefonu (800 120 002) oraz czat, na którym można porozmawiać z psychologiem lub wolontariuszem.

Warto pamiętać, że myśli samobójcze są sygnałem, że osoba taka potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 2 kwietnia 2024 roku. Przed godziną 11. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie i na teren jednego z sołectw gminy Lwówek Śląski dysponował patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Niestety, lekarz stwierdził zgon 44- letniego znalezionego na skraju lasu mężczyzny, który prawdopodobnie targnął się na swoje życie.

Policjanci przeprowadzili szereg czynności mających na celu zebranie dowodów i ustalenia okoliczności zdarzenia.

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie o dokładną przyczynę śmierci.


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here