Nie żyje 41- letni mężczyzna. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

2
6804

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmierci 41- letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w poniedziałek. Pomocne w wyjaśnieniu mają być zlecone oględziny ciała.

 

 

Myśli samobójcze są poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej uwagi i odpowiedniego wsparcia. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia, jednak nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

Poniżej przedstawiam kilka organizacji, które oferują wsparcie dla osób z myślami samobójczymi:

  • Telefon Zaufania dla Osób Przejmujących się (116 123) – bezpłatny numer telefonu do rozmów z wolontariuszami, którzy słuchają i udzielają wsparcia emocjonalnego.
  • Ośrodek Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i dla Samobójców – ośrodek oferujący pomoc dla osób z myślami samobójczymi oraz dla ofiar przemocy domowej.
  • Niebieska Linia – numer telefonu (800 120 002) oraz czat, na którym można porozmawiać z psychologiem lub wolontariuszem.
  • Pamiętaj, że myśli samobójcze są sygnałem, że potrzebujesz pomocy. Nie wahaj się zwrócić się po nią do specjalistów lub bliskich osób.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 26 lutego 2024 roku. Po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Lwówek Śląski o odnalezieniu na jednej ze wsi zwłok mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili interwencję dotyczącą prawdopodobnego targnięcia się na swoje życie przez 41-letniego mężczyznę.

Na miejscu swoje działania prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem wykonania oględzin ciała.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here