Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i naćpany. Policjanta uderzył w twarz

4
2439

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychoaktywnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Uciekając przed policjantami stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla dwóch pasażerów, jak i innych uczestników ruchu. Został zatrzymany zaraz po tym, jak wjechał w polną drogę i uszkodził pojazd. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,6 promila. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

7 lipca 2021 roku, około godziny 21.00 policjanci na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki VW, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak on nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący uciekając stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany w Siedlęcinie, zaraz po tym, jak wjechał w polną drogę i uszkodził auto.

Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który jechał z dwójką pasażerów. W wyniku zdarzenie nie odnieśli oni obrażeń. Kierowca nie chciał wyjść z auta i kiedy policjant otworzył drzwi mężczyzna uderzył go w twarz. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli kierującego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila. 19-latek przyznał się również, że zanim wsiadł za kierownicę palił marihuanę i zażywał amfetaminę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

4 KOMENTARZE

  1. Do kasacji. Widać że z takiego już nic nie będzie. Po co tacy ludzie żyją jak te chwasty?
    Zalegalizować wszystkie narkotyki i problem sam się rozwiąże po przez selekcję naturalną. Daję 0.

  2. Zalegalizować wszelkie narkotyki i obłożyć wysoką akcyzą! Jak papierosy i wódę. I problem karalności zniknie, i samoprzetrzebi się stado “małp” zwane górnolotnie społeczeństwem i poprawi się budżet “dżungli” zwanej górnolotnie państwem. Same plusy. Jakby to nie pomogło, to – w ramach samoregulacji populacji “małp” – trzeba udostępnić broń palną, a nawet automatyczną, jak w USA!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here