Nie płacił alimentów, trafił za kratki

5
1418

Mieszkaniec gminy Lwówek Śląski najbliższe miesiące spędzi w celi zakładu karnego. Sąd wydał na mężczyznę wyrok kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Mężczyzna został zatrzymany przez lwóweckich kryminalnych.

 

Wczoraj, 13 września 2021 roku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Lwówek Śląski poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim. Na mężczyznę wystawiono nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Mężczyzna z policyjnych pomieszczeń trafi do celi zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Jeżeli sprawca czynu określonego jak wyżej naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

  1. Gdzie tu normalność ? Jaki zakład karny!!! Kolonia karna i praca przez 10h dziennie . Woda do picia i dwa posiłki dziennie ! Z naszych podatków takich darmozjadów my utrzymujemy a na służbę zdrowia i oświatę brak pieniędzy . Skończyć z dziadostwem. Zrobiłeś dziecko to obowiązek jego utrzymania i koniec . Pracy pod dostatkiem tylko dziadom robić się nie chce i w ten sposób dzieci cierpią .

  2. Tak oczywiście powinno się odelegować takiego klienta do pracy, ale gdzie tu normalność kiedy księżule nieroby są utrzymywani jak cały spedalony kościół z podatków , wszędzie są braki na służbę zdrowia itd, ale dla tych pedofilòw zawsze znajdą się pieniądze ,dziki kraj

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here