Nie ma już wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19!

7
942

Wojewoda Dolnośląski apeluje do seniorów, którzy jeszcze się nie zarejestrowali, aby zostali w domach i nie szli do przychodni, bo nie ma szczepionek. To nie jest żart.

 

W dniu wczorajszym Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski wystosował komunikat z informacją o braku szczepionek i apelem do seniorów o nie rejestrowanie się.

Szanowni Państwo, zgodnie z informacją przekazaną przez Ministra Michał Dworczyk, w tej chwili nie ma już wolnych terminów na szczepienia przeciw COVID-19. Wynika to z braku szczepionek i zmian w harmonogramie dostaw.

Dlatego gorąco apeluję do seniorów, którzy jeszcze się nie zarejestrowali, aby zostali w domach i nie szli do przychodni – apelował Wojewoda.

Niestety, na poniedziałkowy poranek nadal nie ma poprawy sytuacji. Dziś w biurze prasowym wojewody usłyszeliśmy, iż apel o nie rejestrowanie się nadal obowiązuje.

Przypomnijmy, od 15 stycznia na szczepienia przeciwko COVID-19 rejestrują się seniorzy80+, a od piątku, 22 stycznia seniorzy, którzy w tym roku będą obchodzić 70 urodziny.

7 KOMENTARZE

  1. W sobotę premier Włoch Giuseppe Conte stwierdził, że opóźnienia w dostawach szczepionek są “nie do przyjęcia” i stanowią poważne naruszenie zobowiązań zawartych w umowach z Pfizerem i AstraZenecą. Dodał, że Włochy wykorzystają wszystkie dostępne narzędzia prawne, aby zmusić koncerny farmaceutyczne do dostarczenia umówionych dawek preparatów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here