Nie każde zdarzenie musi oznaczać konieczność holowania auta. Kilka konkretów na temat usług pomocy drogowej

1
206

Niespodziewana usterka auta w samym środku długiej trasy, a może jakaś stłuczka? Wielu kierowców w każdym przypadku, niezależnie od tego co dokładnie się stało z pojazdem, dzwoni po pomoc drogową. Tymczasem są takie sytuacje, z którymi można sobie poradzić całkowicie we własnym zakresie. Jednak potrzeba do tego nieco wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej – kto jej nie posiada, lepiej niech trzyma ręce przy sobie.

Nie znasz się? W takim razie nie dotykaj! Naprawę zostaw ludziom, którzy mają prawdziwy fach w ręku

Amatorskie majsterkowanie w samochodzie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Wtedy dalsza podróż faktycznie stanie się absolutnie niemożliwa. O czym warto pamiętać? Jeśli tylko z samochodem dzieje się cokolwiek niepokojącego, należy zjechać z drogi i zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Następnie ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę awarii. Tutaj wiele informacji przekazują kontrolki na tablicy rozdzielczej. W pewnym uproszczeniu: żółte oznaczają sygnalizację potencjalnego problemu, czerwone – konieczność natychmiastowego przerwania podróży.

Pracownicy pomocy drogowej zwykle mają ze sobą komplet narzędzi potrzebnych do tego, aby uporać się z najczęstszymi usterkami układu napędowego, wymianą akumulatora, przebitą oponą itd. W razie poważniejszych kłopotów zaproponują odstawienie uszkodzonego pojazdu do najbliższego warsztatu albo pod dom. Holowanie aut stanowi swego rodzaju ostateczność, kiedy zwyczajnie nie ma innego sposobu na zapewnienie bezpiecznego transportu. Warto dodać, że istnieje też możliwość wynajęcia lawety i odholowania zepsutego samochodu niejako własnymi siłami.

Telefon do pomocy drogowej miej zawsze przy sobie. Niektóre firmy obsługują praktycznie całą Europę

O ile ubezpieczyciele dość precyzyjnie określają zakres usług assistance zawartych w danej polisie, tak już przedsiębiorstwa zajmujące się pomocą drogową często nie stawiają żadnych barier. Klient płaci, klient wymaga, klient dostaje. Jedna z polskich firm oferuje nawet holowanie aut nie tylko na terenie obejmującym miejscowości wokół głównej bazy czy szerzej naszego kraju, ale wręcz całego Starego Kontynentu. Dla osób, które dużo podróżują w celach turystycznych bądź służbowych, taka opcja wydaje się wręcz idealna. Nieważne, w którym kraju aktualnie przebywają – w razie problemów z samochodem wystarczy wybrać jeden numer, a pomoc drogowa wkrótce przybędzie. Niemal na pewno podobne rozwiązanie okaże się odczuwalnie tańsze od korzystania z usług zachodnich, naliczających opłaty w euro firm.

 

“Materiał partnera”

1 KOMENTARZ

  1. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here