Nasi strażacy pompują dla Wojtusia #GaszynChallenge

4
1958
fot.: Kamil Budzicz

Strażacy z jednostek OSP z terenu powiatu lwóweckiego biorą udział w akcji #GaszynChallenge.

Akcja „pompujemy dla Wojtusia” nabiera coraz większego rozmachu. W ostatnich dniach nominowani do uczestnictwa w niej zostali także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lwóweckiego, którzy chętnie przyjęli wyzwanie, wsparli Wojtusia i nominowali kolegów z kolejnych jednostek.

fot.: Kamil Budzicz

Na czym polega akcja #GaszynChallenge ?

Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge)

Wyzwanie jest nagrywane i publikowane w sieci. Pieniądze wpłacane są na siepomaga.pl Zebrane pieniądze trafiają na konto małego Wojtusia, który wymaga natychmiastowego leczenia.

Mamy bardzo dużo pieniędzy do zebrania i bardzo mało czasu, żeby powstrzymać SMA. Proszę, pomóż ratować mojego synka… Wojtuś potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych! – apelują rodzice półtorarocznego chłopczyka. (https://www.siepomaga.pl/potrzebujacy/wojtus/podglad)

W akcji #gaszynchallenge uczestniczą strażacy z OSP i PSP z całej Polski, a także inne służby. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać już ponad pół miliona złotych! Z naszego powiatu w akcję włączali się strażacy z OSP Lubomierz, OSP Pilchowice, OSP Wleń, OSP Ubocze, czy OSP Rębiszów.

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Super pomysł z rozszerzeniem chelleng. Jaki piękny CEL!.. . Popatrzcie, jak wszyscy biorą w tym udział… W dobie hejtu, to coś wspaniałego. Jesteście WIELCY! BIERZMY Z NICH PRZYKŁAD, warto!… bo dobrze nie jest…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here