Napadł na 80-latkę. Zatrzymali go przechodnie

3
167

Mężczyzna zaatakował kobietę chcąc jej ukraść torebkę. Na pomoc ruszyli przechodnie i zatrzymali napastnika. Przestępca trafił w ręce policjantów i usłyszał zarzut. Sprawca decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem, na jednej z ulic miasta 80-letnią kobietę zaatakował mężczyzna. Usiłując wyrwać torebkę sprawca przewrócił kobietę na ziemię. Przypadkowi przechodnie natychmiast zareagowali. Uciekający napastnik nie miał szans. Została zatrzymany i przekazany w ręce policjantów. 80-latka została lekko poturbowana, ale do końca walczyła o swoje mienie. Sprawca nie osiągnął swojego celu.

Podejrzany to 26-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Osobom, które bez chwili zawahania zareagowały na krzywdę ludzką i przyczyniły się do zatrzymania napastnika bardzo dziękujemy i gratulujemy odwagi.

 

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here