Nadmiar żywności – jak uchronić ją przed zepsuciem?

0
324

Lodówka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni. Przechowujemy w niej artykuły spożywcze, z których później przygotowujemy nasze posiłki. Niezwykle istotna jest jej funkcjonalność i rozwiązania jakie mogą nam pomóc w walce z marnowaniem jedzenia. Nowoczesna myśl techniczna pozwala nam uchronić żywność przed zepsuciem i przedłużyć jej świeżość.

 

Eksperci w projektowaniu innowacyjnych sprzętów kuchennych z Elektrolux mogą nam w tym pomóc. Dzięki wskazówkom producenta można optymalnie wykorzystać wszystkie funkcje lodówki i prawidłowo, w odpowiednim miejscu, przechowywać w niej jedzenie.

Zakupy spożywcze, szczególnie te większe, warto planować. Nie zawsze jednak jest to możliwe lub nie mamy na to czasu. Zdarza się, że zakupy robimy spontanicznie, czasem pod wpływem promocji i w rezultacie mamy więcej jedzenia niż faktycznie potrzebujemy. Aby ograniczyć wyrzucanie zepsutego lub przeterminowanego jedzenia, warto zainwestować w wysoką jakość sprzętu.

Chłodziarko-zamrażarka MultiSpace – zatrzymaj świeżość swoich produktów

Gdy wybieramy nową chłodziarkę, musimy przemyśleć wiele spraw. Należy wziąć pod uwagę, ile mamy miejsca w kuchni, czy potrzebna nam lodówka pod zabudowę, czy może wolno stojąca. Dobrze też uświadomić sobie, jak duże robimy zapasy. Musimy też dokładnie sprawdzić, jakie nowoczesne, inteligentne funkcje ma urządzenie, które chcemy kupić.

Lodówki firmy Electrolux oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, dostosowujących przechowywanie żywności do potrzeb użytkownika.

Świeże warzywa z miejscowego targu, mięso od zaufanego rzeźnika – wszystko to znajdzie miejsce w chłodziarko-zamrażarce MultiSpace. Jest ona o 12 cm wyższa niż standardowe urządzenia tego typu do zabudowy, zyskujemy więc dzięki temu dodatkową przestrzeń do przechowywania.

System chłodzenia TwinTech daje gwarancję, że zachowamy walory smakowe za sprawą optymalnej temperatury przechowywania. Wszystkie warzywa, od jarmużu przez rzodkiewki po ogórki, pozostaną świeże przez dłuższy czas.

W urządzeniach z systemem chłodzenia TwinTech komory chłodziarki i zamrażarki działają niezależnie od siebie. Daje to gwarancję, że w środku urządzenia panuje odpowiednia temperatura i wilgotność.

Lodówka dostosowana do twoich potrzeb

Szuflada NaturaFresh™, w którą wyposażona jest chłodziarko-zamrażarka MultiSpace, gwarantuje, że przechowywane w niej produkty będą długo świeże, co najmniej trzy razy dłużej niż w standardowej szufladzie lodówki. Jest to możliwe dzięki utrzymaniu temperatury nawet na poziomie 0°C. To temperatura idealna dla mięs i ryb.

W strefie NaturaFresh mamy dwie niezależne szuflady o różnym stopniu wilgotności wewnątrz. W dolnej szufladzie jest bardziej wilgotno, jest więc idealna do przechowywania owoców i warzyw. Górna szuflada jest natomiast przeznaczona do przechowywania mięsa, ryb i drobiu.

W szufladzie FreshBox możemy przechowywać najbardziej wrażliwe produkty. Temperatura jest tam niższa o średnio dwa stopnie. Takie parametry bardzo przedłużają trwałość produktów.

Funkcja FastFreeze umożliwia natomiast szybsze zamrażanie świeżych produktów, co pozwala lepiej zachować zawarte w nich witaminy, smak, konsystencję i wartości odżywcze.
Chłodziarko-zamrażarka MultiSpace jest wyposażona w system CustomFlex®, który zapewnia swobodę w aranżacji wnętrza urządzenia. Dzięki temu można dostosować je do swoich potrzeb. Na drzwiach mamy przenośne pojemniki różnej wielkości, możemy więc indywidualnie zaadaptować przestrzeń. Pojemniki są wyjmowane, co daje łatwy dostęp do ich zawartości.

Ruchomą, szklaną półkę FlexiShelf, można wysunąć, by uzyskać miejsce na wyższe produkty, np. napoje w wysokich butelkach.

Chłodziarko-zamrażarka MultiSpace dzięki nowoczesnym, innowacyjnym rozwiązaniom technicznym daje możliwość przechowywania żywności w optymalnych warunkach. Jest też urządzeniem, które łatwo wkomponować w przestrzeń kuchenną. Zaprojektowano ją ze skandynawską dbałością o szczegóły. Prosty, funkcjonalny design, oszczędne zużycie energii i funkcje, które dbają o dobrą jakość zapasów jedzenia, to gwarancja, że będziemy się nią cieszyć przez długie lata.

 

 

-/ Materiał partnera/- MM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here