Dzieci wracały z ferii autokarem bez ważnych badań technicznych

0
939

Inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadząc rutynowe kontrole związane z akcją „Bezpieczny autokar – ferie 2020” zatrzymali do kontroli autokar jadący ze Szklarskiej Poręby do Olsztyna.

W trakcie kontroli okazało się, że autokar przewożący zorganizowaną grupę dzieci wracającą z ferii w Szklarskiej Porębie, nie posiada ważnych badań technicznych pojazdu.

Nie było to jedyne naruszenie stwierdzone podczas kontroli – kierowca nie oznaczył autokaru tablicą „dzieci” z przodu i z tyłu pojazdu, oraz poruszał się z prędkością 93 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości zatrzymano dowód rejestracyjny autokaru, a kierowcy zakazano dalszej jazdy. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarano mandatami karnymi.

Na miejsce kontroli przedsiębiorca podstawił zastępczy, sprawny autobus, którym dzieci dalej kontynuowały podróż do Olsztyna.

Powyższe pokazuje, że rutynowe kontrole Inspekcji Transportu Drogowego w ramach akcji „Bezpieczny autokar – ferie 2020” skutecznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa przewozu dzieci.

 

-/ ITD /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here