Kolejni nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z konsekwencjami

4
977

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze lwóweckiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 5 nieodpowiedzialnych kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 

9 lipca w Wojciechowie policjanci zatrzymali do kontroli 38- letniego mężczyznę, który poruszał się rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 1,6 promila w wydychanym powietrzu.

10 lipca późnym wieczorem w Lwówku Śląskim został zatrzymany 25- latek, który kierował samochodem osobowym. Po przebadaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyzna wydmuchał 1,3 promila. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

11 lipca funkcjonariusze z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych cyklistów. We Włodzicach Małych 32- latek wydmuchał prawie 4 promile. Natomiast w Płóczkach Górnych 42-letni rowerzysta niespełna 3 promile.

Tego samego dnia policjanci w Niwnicach zatrzymali 43- letniego mężczyznę, który prowadził ciągnik rolniczy. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 3,5 promila. Ponadto po sprawdzeniu 43- latka okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

 

st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. Te odbieranie praw jazdy, sądowe zakazy jazdy nic nie zmieniają, bo ci ludzie dalej jeżdżą i są wciąż niebezpieczni.
    Potrzebne są na ostrzejsze rozwiązania. Niestety.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here