Na pomoc było już za późno

2
4679
zdjęcie poglądowe

O tym jak ważna jest sąsiedzka pomoc i zainteresowanie przekonaliśmy się już niejednokrotnie, kiedy to dzięki czujności sąsiadów udawało się uratować czyjeś życie. Jednak tym razem ta sąsiedzka czujność nie wystarczyła.

 

 

We wtorkowe przedpołudnie Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie od straży miejskiej, którą o braku kontaktu z jedną z mieszkanek Lwówka Śląskiego poinformowali sąsiedzi seniorki. Starsza kobieta mieszkała sama, nie wychodziła, nie otwierała też drzwi.

Na miejsce udał się patrol policji. Stukanie do drzwi nie przyniosło oczekiwanych efektów. Zapadła decyzja o wejściu do mieszkania. Niestety, znaleziono tam ciało nieżyjącej już kobiety. Jak wyjaśniają lwóweccy policjanci przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych, wobec czego prokurator zdecydował, by nie podejmować dalszych czynności.

Zwracajmy szczególną uwagę na osoby samotnie mieszkające, czy osoby starsze. Dzięki naszemu zainteresowaniu, jednemu telefonowi możemy uratować czyjeś życie.

2 KOMENTARZE

  1. sprawę w 99 procentach załatwiła Straż Miejska szukając i odnajdując wszystkich, którzy mogliby otworzyć drzwi do mieszkania tej Pani. SM po wejściu do mieszkania powiadomił, policję, rodzinę oraz przychodnię zdrowia do, której należała ta Pani. Policja przyjechała praktycznie na gotowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here