Na A4 przechwycili pond tonę suszu tytoniowego

0
366

Na terenie Dolnego Śląska, w okolicach autostrady A4, przechwycono prawie 1197 kg nielegalnego suszu tytoniowego, który był przewożony z Niemiec do Polski.

 

W czynnościach kontrolnych uczestniczyli funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ze Zgorzelca. Ze sprzedaży tego towaru nie wpłynęłoby do budżetu należnych 603 786 zł akcyzy.  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca podczas rutynowej kontroli drogowej, w okolicach autostrady A4, zatrzymali transport 1197 kg nielegalnego suszu tytoniowego.

Kierowca auta dostawczego przewoził tytoń z Niemiec do Polski. Podczas czynności kontrolnych kierowca stwierdził, że nie posiada dokumentów związanych z transportem i nie zna nadawcy ani odbiorcy przewożonego wyrobu akcyzowego. Transport nie został zgłoszony jako przewóz towaru wrażliwego podlegającego monitorowaniu w systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu). Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego o udział w przemycie i został ukarany mandatem w wysokości 7500 zł.

Przypominamy – jeśli wysyłasz, odbierasz, przewozisz „towary wrażliwe” takie jak paliwo, susz tytoniowy, alkohol, masz obowiązek dokonania zgłoszenia przewozu do elektronicznego rejestru SENT. Jako przewoźnik masz też obowiązek wyposażenia transportu w urządzenie przekazujące dane geolokalizacyjne.

-/Dolnośląska KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here