Motorowerem uciekał przed policjantami

5
871

Policjanci z lwóweckiej Komendy po pościgu zatrzymali 18-letniego kierującego motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ja się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem, motorower był niedopuszczony do ruchu i nie miał ważnego ubezpieczenia.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, 5 września br., podczas patrolu miejscowości Płóczki Górne, zauważyli mężczyznę na motorowerze, który na ich widok gwałtownie ruszył z miejsca. Policjanci postanowili sprawdzić, co było powodem nerwowego zachowania. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg. Z uwagi na błoto, w które wjechał uciekający pozostawił on motorower i dalej uciekał pieszo. Mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, iż nie posiada on uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto pojazd był niedopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC.

Nie zatrzymując się do kontroli drogowej kierujący popełnił przestępstwo, które podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat. 18- latek odpowie również za wykroczenia, które popełnił.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here