Motocyklista uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień

10
1660

Policjanci z Gryfowa Śląskiego podjęli pościg wobec motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył tracąc panowanie nad pojazdem i wywracając się. Tłumaczył, że nie miał uprawnień na motocykl więc dlatego próbował odjechać.

 

12 sierpnia około godziny 23:00 funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych podjęli czynności zmierzające do przeprowadzenia kontroli drogowej kierowcy motocykla m-ki Yamaha, który na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Kolejowej nie zastosował się do znaku B-20 “stop”. Kierowca na widok radiowozu znacząco przyspieszył i podjął ucieczkę. Po pewnym czasie zjechał na znajdującą się po lewej stronie jezdni łąkę. Tam stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i się wywrócił. Kierowca nie doznał żadnych obrażeń. 30- latek z Gryfowa Śląskiego tłumaczył, iż uciekał przed policjantami, gdyż nie posiadał uprawnień kat. A uprawniającej do kierowania motocyklem.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi bowiem kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem odpowie również za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. Gdyby tak testy jeszcze mu zrobili, to by dopiero się zdziwili xD Taki gangster, a zwykła piz*a hahaha, no bo jak można nie uciec motorem, skuterem ok, ale motorem? Pewnie mięli tam z niego łacha, az żałuję, że nie widziałem, żal roku ! XD Moro żołnierza z ciebie nie zrobi pajacu !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here