Motoambulans w jeleniogórskim pogotowiu

1
598
fot.: Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra

Pierwszy na Dolny Śląsk i jeden z pierwszych w Polsce, wpisanych do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego Motoambulans przy Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze rozpoczął już pracę.

 

 

We wtorek, 15 sierpnia 2023 r. motocykl wyjechał na trasę. Pierwszy dyżur pełni Rzecznik Prasowy Pogotowia Ratunkowego w jeleniej Górze Piotr Bednarek, ratownik medyczny, a jednocześnie nowo powołany Koordynator Ratownictwa Motocyklowego w jeleniogórskim pogotowiu.

Pierwsze zdarzenie, przy którym interweniował motoambulans miało miejsce we wtorkowe przedpołudnie w Jeleniej Górze na ulicy Piłsudzkiego, gdzie wybuchł pożar.

Motoambulansu ma pełnić służbę 12 godzin na dobę od 7:00 do 19:00 w okresie od czerwca do końca września.

 

 

Dotychczasowe koszty i wydatki poniesione na wdrożenie Motoambulansu (w tym m.in.: zakup motocykla, jego wyposażenie, odzież i kaski z interkomem dla kierowców) pochłonęły 30.685,05 zł. Sporą cegiełkę do tego zakupu dołożyli internauci, którzy poprzez wpłaty na portalu uzbierali 12.899,74 zł. Do tego 8.070,62 zł zebrane zostało poprzez wpłaty bezpośrednie.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, zaangażowanym w to przedsięwzięcie – dziękują ratownicy, którzy teraz szybciej będą mogli docierać na miejsce zdarzeń, żeby udzielać pomocy poszkodowanym, np. w wypadkach drogowych.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here