Most został zamknięty. Jest objazd

6
9039

Zgodnie z zapowiedziami drogowcy przystąpili do przebudowy mostu w ciągu drogi powiatowej. Dziś obiekt zostanie rozebrany. Na czas robót wyznaczono objazd.

 

 

Prace przygotowawcze do inwestycji pod nazwą: „Przebudowa mostu JNI 01024513 w ciągu drogi powiatowej nr 2491D w km 0+425 obręb Pławna, gmina Lubomierz” trwały od wielu miesięcy. Dopiero jesienią 2023 roku udało się wyłonić wykonawcę robót. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum lokalnych firm, które za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją wskazało kwotę 1.100.000 zł. Okres zimowy, to nie był jednak najlepszy czas na rozpoczęcie robót, tym bardziej, iż jak wskazywały władze Powiatu Lwóweckiego:

„Droga powiatowa biegnąca od drogi wojewódzkiej 297 w Pławnej, przez Wleń i Strzyżowiec do Jeleniej Góry odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu mieszkańców regionu, służąc jako ważne połączenie do pracy, szkoły i innych podstawowych usług. Jej zamknięcie w znaczący sposób utrudniłoby życie wielu mieszkańcom, dlatego władze Powiatu Lwóweckiego widząc pogarszający się stan techniczny mostu zlokalizowanego na cieku wodnym Kózka w ciągu drogi powiatowej nr 2491D w pobliżu miejscowości Pławna postanowiły działać.”

Decyzją Pana Starosty Daniela Koko przed zamknięciem motu wykonany został objazd, zlokalizowany na działce tuż obok samego mostu. To w znaczy sposób ułatwi kierowcom podróż pomiędzy Wleniem a Lubomierzem, czy Lwówkiem Śląskim.

W sobotę 9 marca most był już zamknięty, samochody kierowane były na objazd. Ruch odbywał się wahadłowo.

6 KOMENTARZE

  1. Za stan drogi 297 w kierunku Jeleniej Góry to powinien ktoś siedzieć . Dopuścic do takiego stanu droge to jak dywersja. Pan Przwodniczący Sejmiku Dolnoślaskiego wysyła bzdety do mieszkańców i chwali sie osiągnieciami co to sejmik zrobił i co jeszcze zrobi. Wstyd dla tych ludzi decyzyjnych którzy nic nie robia a mają jeszcze odwagę kandydować ponownie do tej instytucji . Jak widac tylko chodzi o stołek i kasę. Ktos kto nie wywiązuje sie z obietnic powinien spalic sie ze wstydu a nie kandydować poraz kolejny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here