Most w Siedlęcinie zamknięty

0
753
Most w Siedlęcinie został dziś zamknięty dla ruchu. Jego konstrukcja jest już w tak złym stanie, że zaczęła zapadać się jezdnia.

Powiatowy Zarząd Dróg w Jeleniej Górze wyłączył z użytkowania most w Siedlęcinie. Nawierzchnia na przeprawie jest dziurawa i grozi katastrofą budowlaną. Pod ciężarem samochodów może zarwać się jezdnia. Konstrukcja jest w złym stanie od wielu lat. Jakiś czas temu wyłączono ją z ruchu dla pojazdów ciężarowych. Dziś pojawiły się barierki uniemożliwiające wjazd na przeprawę. W obecnym stanie most służyć może jedynie jako kładka dla pieszych.

Dla mieszkańców Siedlęcina sytuacja oznacza duże problemy. na druga stronę rzeki Bóbr dojechać można w tej chwili tylko przez Jelenią Górę, a to oznacza 13. kilometrową wycieczkę.

W tej chwili nie wiadomo kiedy może się rozpocząć remont zabytkowego mostu. Szacowany koszt inwestycji zamyka się w kwocie 4,8 mln.

Z powodu zamknięcia przeprawy w Siedlęcinie autobusy linii nr 5 kursujące przez Siedlęcin Górny zostaną skierowane od przystanku Bankowa na przystanek Podwale i dalej w kierunku Siedlęcina (z pominięciem przystanków Sobieskiego, Godzisz Działki, Godzisz, Siedlęcin Górny, Siedlęcin Górna 62, Siedlęcin Górna 25, Siedlęcin Most).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here