Most w Pielgrzymce już oddany do użytku

5
594

Zakończyły się prace związane z realizacją zadania: „Przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w km 34+039 w miejscowości Pielgrzymka”. Tym samym kierowcy nie muszą już korzystać z objazdów.

Most realizowany był w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcą przebudowy była firma Przedsiębiorstwo Budowlane FILAR Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul. Szczecińska 15 – 16, a Projektantem przebudowanego mostu Tomasz Zając. Wartość zadania wyniosła 3.037.506,47 zł. 

Prace budowlane rozpoczęto od wykonania nakazu Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego – rozbiórki starego mostu do dnia 30.09.2018r. Po sporządzeniu dokumentacji, uzyskaniu pozwolenia na budowę, pod koniec maja rozpoczęto budowę nowego mostu. W uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem zabytków nowy obiekt jest mostem łukowym jednoprzęsłowym, żelbetowym z okładziną kamienną z piaskowca z odtworzonymi historycznymi balustradami.

W wyniku przebudowy:

  • zwiększono nośności obiektu do 50t,
  • zwiększono szerokość jezdni do 6,50 m,
  • wykonano chodnik o szerokości 1,50m,
  • Wykonano opaskę techniczną o szerokości 1,0 m,
  • wykonano bariery ochronne o wysokości 1,10 m po obu stronach obiektu.

W dniu 09.10.2019r. decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

-/ DSDiK Wrocław/ red. /-

5 KOMENTARZE

  1. A w Lwówku oszczędzają pieniądze , oprzestali na zwężeniu plastikowymi zaporami mostu i kasy nie trzeba wydawać. I za tą gospodarność premia jak najbardziej ( jak to premier Szydło wykrzyczała ” te pieniądze im się należą ” ).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here