Nie zapanowała nad rowerem. Z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala

0
2675
Karkonoska grupa GOPR

To był kolejny pracowity weekend goprowców. Tylko w sobotę i niedzielę ratownicy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali na szlakach 10 razy. Powodem zgłoszeń najczęściej były urazy spowodowane potknięciami i upadkami.

Niestety w niedzielę doszło do kolejnego wypadku rowerowego w Górach Izerskich.

Na jednym ze stromych asfaltowych zjazdów prowadzących z Polany Izerskiej w kierunku Świeradowa- Zdroju wypadkowi uległa kobieta, która w wyniku niezapanowania nad rowerem przy większej prędkości doznała licznych obrażeń ciała. Niestety nie miała na sobie kasku, który z pewnością mógłby w znacznym stopniu zmniejszyć bolesne skutki upadku. – relacjonują ratownicy górscy, którzy apelują do wszystkich o rozwagę:

Wybierając się na górską, rowerową wyprawę pamiętajcie o kaskach, to podstawa waszego bezpieczeństwa! Ważne jest też, aby szczególnie na zjazdach uwzględniać fakt, że górskie drogi nawet gdy ich nawierzchnia z pozoru wydaje się bezpieczna, kryją w sobie wiele niebezpieczeństw, pamiętajcie o tym i zawsze dostosowujcie prędkość zjazdu tak by w każdej chwili mieć możliwość zatrzymania się czy też uniknięcia przeszkody.

Pamiętajcie, aby zawsze w czasie górskiej aktywności w waszym plecaku znalazła się mapa, naładowany telefon komórkowy z zapisanym numerem ratunkowym GOPR 985 oraz aplikacją Ratunek

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here