Mistrzowie parkowania

20
1797
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

To problem, który wydaje się być niedostrzegalny przez lokalne władze ani służby. Ten jednak istnieje. Zaparkowane na chodnikach, czy przejściu na ulicy Kościelnej samochody, to prawdziwa zmora dla pieszych, w szczególności dla osób spacerujących z wózkami z małymi dziećmi, bądź poruszających się o kulach, czy wózkiem inwalidzkim. A tych w okolicach szpitala nie brakuje.

 

Mroźny poranek, czy słoneczne popołudnie. W tym miejscu nie ma to większego znaczenia. Na tej ulicy niemal o każdej porze dnia i roku, bez trudu można znaleźć kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów i w znaczący sposób utrudniają życie pieszym. „Ja tylko na chwilę”, „ja do szpitala”, „śpieszę się”. To najczęstsze wymówki kierowców, którzy chcą usprawiedliwić swoje zachowanie.

I oczywiście najłatwiej byłoby wystawić wszystkim mandaty, albo odholować samochody. To jednak nie rozwiąże problemu z brakiem miejsc do parkowania w centrum miasta. Kierowców też trzeba zrozumieć, bo tych miejsc parkingowych w ostatnim czasie zdecydowanie brakuje. Problemu nie rozwiązało stworzenie parkingu vis a vis szpitala, bo niemal w tym samym czasie „wycięto” miejsca parkingowe na górnym rynku i ulicy Słowackiego. Bilans jest tu bliski zera, ze wskazaniem na minus.

O problemie redakcja Lwówecki.info pisała już niejednokrotnie. I nie raz też nasi czytelnicy wskazywali możliwe alternatywy. Być może nie rozwiązałby one wszystkich problemów, ale z pewnością poprawiły warunki w mieście.

Przypominamy, że postępowanie mandatowe za nieprawidłowe parkowanie zagrożone jest kwotą od 100 zł., a przy zbiegu wykroczeń do 1000zł. Do tego dochodzą koszty holowania pojazdu, a to jest kolejne 500 złotych.

20 KOMENTARZE

 1. Najpierw likwidują miejsca parkingowe w rynku a potem zdziwieni, że nie ma gdzie zaparkować.
  w imię marzeń o turystach włodarze uprzykrzają życie mieszkańca.

  • Człowieku na zdjęciu na lewo od ulicy ze zdjęcia ul Kościelnej i Słowackiego nawet widać parking zrobiony przez gminę powstał pod koniec 2021 gmina zrobiła go na kilkadziesiąt aut. Rusz 4 litery idź zobacz. To największy parking gminny w mieście od lat 90. miejsc brakuje to pytajcie starostwa co zrobi dla petentów obok szpitala i dla pracowników szpitala PCZ

 2. Niejednokrotnie zgłaszałem na policje niewłaściwe parkowanie czy to na chodnikach tak jak na ul. Szkolnej zaraz za punktem lotto w rynku czy tez ludzi parkujących samochody na na zakręcie mieszczącym się na ul. JP II przy wjeździe od strony szkoły podstawowej nr.2
  Policja nie reaguje na żadne zgłoszenia a ludzie parkują jak by wygrali prawo jazdy w loterii. Tak samo na al. Wojska Polskiego jadąc pod górę w stronę szkoły od LOKu, est tam linia ciągła co zmusza kierowców zjechać na drugi pas by wyminąć inne auta co według polskiego prawa podlega karze. Można też wspomnieć o parkowaniu pod marketami na 2 parkingach bo pewnie “ciężko’ zaparkować równo z liniami jak się nie potrafi jeździć, można też stanąć przy samym wejściu do sklepu gdzie nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych bo chodzić się nie chce a połowa parkingu wolna. Policja zaczęła by wystawiać mandaty to by ludzie nauczyli się parkować jak by w portfel zabolało. Morał tego jest niestety przykry dla nas bo każdy lwówecki kierowca uważa się za “pana” a stanąć normalnie na parkingu dla niego to dramat.

 3. W rynku zlikwidowano około 30 miejsc parkingowych. Teraz przed szpitalem na nowym parkingu ludzie na wjeździe parkują ,na chodniku. Nawet ludzie do pracy przyjeżdżają i po południu odjeżdżają. Mamy mało parkingów. Gdzie Straż Miejska?

  • 30 miejsc zlikwidowano w rynku? Poszukaj starych zdjęć bo bzdury opowiadasz. Miejsc jest teraz tyle samo co było 3 lata temu przed remontami w rynku. Powstały tam gdzie ich nie było no to jak zlikwidowali inne to jest tyle samo. Proste. Do tego doszedł parking obok rynku na kilkadziesiąt aut. Wspólnoty też mogą zrobić parkingi ale nie chcą bo lepszy jest chodnik po obu stronach przejazdu beton z lat 70.

 4. Czy w świetle ostatnich wydarzeń ulice w nawszym powiecie powinny mieć nazwy patronów z rosji? Tak samo cmentarz ruski można przenieść na samą górę komunalnego i zrobić boisko koło SP2 tam gdzie on teraz jest albo coś innego na bardzo fajnej działce blisko centrum.

  • Można też zlikwidować nazwę ulica Parkowa,Pałacowa i jak wyżej ktoś napisał ulica Dworcowa koło Netto. Nie będzie nam jakiś dawny ruski Parkow,Dworcow czy Pałacow …….!!! A z tą ulicą Dworcową w Krakowie koło dworca głównego to szczera prawda,ze radny miejski PiSu taki wniosek złożył.To było w czasie jak była dekomunizacja ulic w Polsce i o tym pisały media.

 5. A ja mam pytanie z innej beczki. Czy nie można pomalować pasów na biało??? Byłyby widoczne przede wszystkim dla dzieci, które wracają ze szkoły, a także dla takich właśnie kierowców jal na zdjęciu. Te wybrukowane są kompletnie niewidoczne. A przecież dzieci nie patrzą na znaki pionowe.

 6. Nowy parking przy Kościelnej / Słowackiego okupują lokatorzy sąsiednich budynków, a na odwiedziny do szpitala samochód lepiej pozostawić przed Lwówkiem?

 7. Bzdury piszesz!!! Mam stare zdjęcia przed sobą i co widzę? Na dolnym rynku przenieśli miejsca parkingowe z lewej na prawą stronę, a na górnym zlikwidowali około 30 miejsc parkingowych. Powstał “piękny” olbrzymi plac tylko po co i dla kogo ? A na nowym parkingu spróbuj zaparkować.

 8. A jest też bardzo ciekawy przepis zabraniający autom o DMC powyżej 2,5 tony parkować na chodnikach (nawet dwoma kołami). Także wszystkie SUV-y łamią w ten sposób przepisy.

 9. Jeździ taki czarny Amerykaniec po Lwówku.Niestety pani nim kierującą chyba nad nim zbytnio nie radzi sobie, bo parkuje gdzie popadnie.Niestety we Lwówku ciężko znaleźć miejsce parkingowe dla takiego kolosa , więc może zamiast stawiać po trawnikach,miejscach dla inwalidów-czas kupić coś mniejszego i mniej szaperskiegi?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here