Mirsk: Rozdają maseczki. Zbierają pieniądze na zakup materiałów

18
1631
fot. Fb.: Ciocia mi uszyła

Już dziś (środa 15.04.2020 r. ok. godz. 10.00) członkowie Stowarzyszenia OdNowa z Mirska zaczynają rozdawać maseczki dla mieszkańców swojej gminy. Maseczki są darmowe. Jest to możliwe dzięki prowadzonej w internecie zbiórce środków na materiały oraz nieocenionej pomocy wolontariuszek, które je szyją.

 

– Nasze maseczki nadają się do wielokrotnego użytku. W pierwszej kolejności chcemy, aby dotarły do naszych seniorów, jako osób najbardziej potrzebujących. W późniejszym czasie maseczki będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. – zapewnia Pan Karol Wilk Mieszkańców Gminy Mirsk OdNowa.

Dziś maseczki będą rozdawane przy/w sklepach spożywczych w:

Gierczynie
Grudzy
Mroczkowicach
Mirsk – Dino, Biedronka
Orłowicach
Rębiszowie.

Wesprzyj wolontariuszy i przekaż środki na zakup materiałów. Zbiórka prowadzona jest na portalu Pomagam.pl

Wspólnie działamy dla dobra naszych Mieszkańców – szyjemy maseczki dla Mieszkańców Gminy Mirsk! Do tej pory wolontariusze zaopatrywali w maseczki ochronne szpitale, służby mundurowe, wolontariuszy, itp. – pięknie! Teraz postanowiliśmy rozszerzyć niesienie pomocy o osoby prywatne z gminy Mirsk – dzięki temu również możemy zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa – więcej osób w maseczkach = mniejsza szansa zarażenia siebie bądź innych.

Dlatego łączymy siły!

Z pomocą idą nam dziewczyny z Ciocia mi uszyła. i stowarzyszenie Odnowa – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk ale bez Was sobie nie poradzimy. Organizujemy grupę wolontariuszy szyjących maseczki dla naszych Mieszkańców, aby wystartować z akcją musimy mieć z czego szyć, a do tego potrzebne są środki finansowe – ruszamy więc ze zbiórką – już teraz dziękujemy za współpracę.

Zbieramy środki na zakup materiałów do szycia maseczek. Wolontariusze będą szyli bezpłatnie.

Nasza akcja w skrócie – my organizujemy wolontariuszy, dostarczymy potrzebne materiały, a potem dostarczamy maseczki dla naszych Mieszkańców. Was prosimy o zaangażowanie, każda złotówka się liczy

POMAGAM

18 KOMENTARZE

 1. Szacun Ewelina, za kawał ciężkiej pracy. Zasługujesz na największe uznanie. Przede wszystkim trzymam kciuki za Twój biznes.
  Inicjatywa świetna, ale ten oczojebny lans jaki idzie w parze, pozostawia niesmak

  • Może to jest połączenie siły bo niestety nasz urzaąd nic nie robi.Tylko część radnych pomogła zakupić dla osp dla przychodni maseczek. Bardzo dobrze Karol i Ewelina połączyli siły brawo !!!

   • Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku dziewczyny z Ciocia mi uszyła dostarczyły dla jednostek OSP (Krobica/Orłowice, Rębiszów, Giebułtów, Mirsk) zanim ktokolwiek pomyślał, że będę potrzebne. brawo!

   • Zanim ktokolwiek pomyślał o strażakach z OSP (Krobica/Orłowice, Mirsk, Giebułtów, Rębiszów) to dziewczyny z Ciocia mi uszyła zdążyły dostarczyć im maseczki .

 2. Świetna inicjatywa ale może warto zredagować odrobinę tekst. Prawda jest taka że bez dziewczyn z Ciocia mi uszyła nie byłoby całej akcji i maseczek. Trochę smutno że tak słabo zostały docenione a wykonały cała robotę.

 3. I tu na tym przykladzie widac jak nasze (Kochane Wladze Gmine)troszcza sie o swoich mieszkancow. Jedyne co maja do powiedzenia NIE MAMY Funduszy,na kim tu morzna polegac.Poczekamy do nastepnych wyborow.Podejzewam ze ludzie sie teraz przekonja z kim maja do czynienia.WIELKIE DZIEKI ZA TA AKCJE.

 4. A może by tak klub sportowy, który otrzymał tyle kasy datek zacny na maseczki? Do czego im teraz ta kasa? Na trenera na treningi – wirtualne? Hellooo obudzić sie

  • Jaki kibic taki ksiegowy. Klub dostaje dotacje na konkretne zadania zapisane w umowie i nie może sobie wydawać otrzymanych środków na inne cele niż tam określone.

   • Czy przekazanie pieniędzy na cel pt ,,walka z koronowirusem,, to za mało, no oczywiście bicie piany za kasę podatników – piękna sprawa. Ciekawe z jakich zadań zgodnie z umową do tej pory się wywiązali? Hmmm niech zgadnę pewnie z żadnych. No chyba że złamali przepis dotyczący zgromadzeń chociażby.

 5. Karol- dobrze, że Ci się chce. Ktoś musi to pociągnąć, bo władza siedzi cicho ,i oby im nikt nie przeszkadzał. Straży Miejskiej też nie widać, a wcześniej dowalali mandaty za złe przejście po rynku. Władza czeka na lepsze czasy, bo przemawiać umie pięknie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here