Minister znów będzie rozdawać nagrody. Jest jeden warunek

0
689
Minister Niedzielski @gov.pl

Karty podarunkowe do sklepów sportowych, SPA, czy salonów pielęgnacji, smartwatche, wyciskarki wolnoobrotowe, czy rowery miejskie. Oto niektóre z nagród w loterii przygotowanej przez ministerstwo zdrowia. Łącznie na program ma zostać wydane 5,5 miliona złotych, z czego nieco 3,5 miliona zostanie przeznaczone na zakupy nagród.

 

 

“W czasie pandemii dostępność do opieki medycznej i badań oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia była ograniczona, dlatego obecnie tak ważne jest, by ten czas zrekompensować i wykonać badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie schorzeń to większa szansa na skuteczne leczenie. Warto z niej skorzystać” – głosi komunikat na stronie resortu zdrowia, które aby zachęcić Polki i Polaków do badań profilaktycznych z naciekiem na badania grupy 40+ stworzyło program: „Profilaktyka 40 PLUS”.

Narastający problem rozpowszechnienia chorób cywilizacyjnych dotyczy każdego. Regularne badania profilaktyczne mają znaczenie w zapobieganiu chorobom, a późne wykrywanie chorób utrudnia podjęcie skutecznej terapii i podnosi jej koszty.

Udział w tym programie bezpłatnych badań profilaktycznych skierowany jest do wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Jego celem jest zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania, wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.

 

 

Aby dodatkowo zachęcić do badań profilaktycznych resort uruchamia loterię z atrakcyjnym nagrodami. Jak tłumaczy ministerstwo zdrowia mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby, które skorzystały z programu Profilaktyka 40 PLUS. Obok nagrody, którą jest zdrowie będzie można otrzymać nagrodę rzeczową.

Wśród nagród rzeczowych znalazły się: karty podarunkowe elektroniczne Decathlon o wartości 500 PLN, karty podarunkowe 4F o wartości 500 PLN, karty podarunkowe elektroniczne Krukam o wartości 500 PLN, karty podarunkowe elektroniczne Intersport o wartości 500 PLN, e-Voucher Yasumi o wartości 2000 PLN, karty podarunkowe Instytut / Salon Dr Irena Eris o wartości 2000 PLN, karty Medicover Sport o wartości 2000 PLN, Xiaomi Smart Band 7 Pro, wyciskarki wolnoobrotowe TEFAL ZC150838 Juiceo, Smartwatch Garmin, bieżnie domowe, karty podarunkowe elektroniczne SPA Dreams 2000 PLN, rowery miejskie Dual Sport 2 Equipped z niskim przekrokiem Gen 4.

Jak zdobywać losy? Program zdobywania losów jest trzy etapowy. Za wypełnienie ankiety w ramach Programu 40+ otrzymasz 1 los w loterii. Za wykonanie wszystkich badań diagnostycznych ze skierowania otrzymasz aż 5 losów, a jeśli wykonasz badania w ciągu 30 dni od daty otrzymania skierowania – system podwoi wszystkie Twoje losy!

Nagrody te będą rozlosowywane wśród wszystkich uczestników programu, którzy dokonają zgłoszeń do godziny 17:59:59 dnia 30 maja 2023 roku za pośrednictwem infolinii PZU Zdrowie S.A i systemu gabinet.gov.pl, przy czym w losowaniu nagród wezmą udział wyłącznie osoby, które do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń do udziału w Loterii, zrealizowały co najmniej jeden etap uczestnictwa w programie Profilaktyka 40 PLUS.

Program rusza już 1 lutego 2023 roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here