To będzie miejsce nie tylko dla seniorów

3
1623

Gryfów Śląski wspiera seniorów, osoby niesamodzielne, osoby, które są samotne i nie wiedzą jak spędzić wolny czas.

 

Ruszyła modernizacja budynku przy ulicy Kolejowej 45 w Gryfowie Śląskim. Kilka dni temu Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą:

Jest to nasza rodzima firma w Gryfowa Śląskiego, firma Pana Stanisława Fronca. Była to jedyna firma, która wystartowała w procedurze przetargowej, oferta cenowa była wyższa od tego co planowaliśmy w budżecie, jednak fakt, że remont a raczej modernizacja tego obiektu jest powiązana z dwoma wnioskami, które złożyliśmy i otrzymaliśmy dofinansowanie, w związku z tym Pan Burmistrz w porozumieniu z radą miejską postanowił dofinansować jeszcze to zadanie z naszych pieniędzy. – wyjaśnia Pan Andrzej Tartak Wiceburmistrz Gryfowa Śląskiego i dodaje, iż całkowity wkład Gminy w tę inwestycję to prawie osiemset sześćdziesiąt tysięcy złotych. Do tego 150 tys. z Urzędu Marszałkowskiego, które zostały pozyskane przez gryfowskie władze z rządowego programu Senior Plus. Z tej kwoty 25 tys. zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo władze Gryfowa Śląskiego pozyskały także prawie milion z l złotych na powadzenie bieżącej działalności w wyremontowanym już obiekcie:

Z drugiego wniosku, który składaliśmy – był to wniosek pod tytułem „Gryfów otwarty na osoby niesamodzielne” – otrzymaliśmy możliwość wydatkowania 10% wartości wniosku na prace związane z remontem tego obiektu. Wykonawca wycenił te prace na kwotę ok. 68 tys. zł. Tak więc, w ramach tego projektu te prawie 70 tys. zł będzie przeznaczone na remont tego budynku. Natomiast całkowita wartość projektu to jest ponad 1 mln złotych, z czego 980 tys. zł to jest kwota dofinansowania. – tłumaczy Wiceburmistrz, który mówi, iż dofinansowanie zostanie przeznaczone na wszelkie działania związane z funkcjonowaniem Klubu Seniora. Ten projekt będzie realizowany do końca maja 2022 roku, następnie jego działanie będzie finansowane z pieniędzy własnych Gminy. Pan Tartak nie wyklucza jednak, że uda się pozyskać kolejne fundusze na kontynuację tego projektu.

Budynek przy ulicy Kolejowej przejdzie kompleksową modernizację. – W głównej sali powstanie pomieszczenie rekreacyjne, wypoczynkowe, pomieszczenie spotkań, część sali gdzie jest scena przeznaczona zostanie na pomieszczenie, gdzie będą się odbywały zabiegi rehabilitacyjne, ćwiczenia. Będą całkowicie przebudowane sanitariaty, będą toalety, prysznice dla osób niepełnosprawnych w odpowiednim standardzie. Będzie pomieszczenie administracyjne, pomieszczenie gdzie będzie przebywał opiekun. Ponadto powstanie zaplecze kuchenne, żeby osoby, które będą spędzały tam czas mogły przygotować sobie posiłki. I zagospodarowany zostanie także teren. Wjazd będzie od strony biblioteki. Będzie tam możliwość zaparkowania samochodu. – wyjaśnia Pan Andrzej Tartak, który przyznaje, iż remont będzie obejmował tylko część budynku, w którym znajdowała się hala. W części gdzie obecnie znajdują się pomieszczenia biurowe zlokalizowana będzie tylko kotłownia gazowa.

Całością tego zadania, czyli prowadzeniem Klubu Seniora będzie zajmował się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

3 KOMENTARZE

  1. Elegancko teraz niech coś burmistrz zrobi dla młodych ponieważ od kad został burmistrzem nie zrobił nic dla młodych a nawet powiedziałbym zrujnowal wszystko co dla nich byl. Młodzież nie ma co ze sobą zrobić ani gdzie się podziać. Najbardziej brakuje miejsca w którym mogliby się spotkać nie wspominając już o wydaniu koncesji dla jakiego kolwiek lokalu. Idzie zima i młodzież będzie uwięziona w domach dla przykładu każde miasto/wioska w okolicy oferuje lokal lub pub dla młodych. Tak więc panie burmistrzu może jednak pomyśli Pan o przyszłości tego miasta?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here