Mikołaje z gminy Gryfów Śląski

1
213

Ogromną radość podopiecznym Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej sprawili mieszkańcy sołectw Wieża i Młyńsko w gminie Gryfów Śląski.

Rady sołeckie obu tych wsi w miniony weekend zorganizowały dla najmłodszych mieszkańców swoich sołectw Mikołajki. Po pełnym emocji dniu okazało się, iż Mikołajowi zostało jeszcze sporo podarków, szczególnie otrzymanych od sponsora owoców. Jak tłumaczy nam jeden ze współorganizatorów, Pan Artur Hryniewicz z Wieży pomysł na ich zagospodarowanie znalazł się bardzo szybko. Przedstawiciele sołectw wspólnie doszli do wniosku, iż najlepiej będzie przekazać je do Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej. W ślad za tym pomysłem pojawiły się kolejne. Padły propozycje dokupienia dla dzieci słodyczy, a jedna z mieszkanek zaproponowała, że upiecze ciastka.

W poniedziałkowe popołudnie Mikołaje z podarkami przybyli do Pobiednej, gdzie osobiście rozdali prezenty dla najmłodszych.

W Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej mieszka dwanaście kobiet i dwadzieścioro dzieci. Radości z wizyty, oprócz – co oczywiste – dzieci i ich mam, nie kryje również kierownik placówki – My zawsze jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak ludzie nas wspierają. – mówi Pani Jolanta Fijałkowska, która przyznaje, iż niezwykle cenna jest sama idea, chęć dzielenia się. Ponadto tłumaczy, iż wiele z przebywających w Domu osób ma niską samoocenę, są to ofiary przemocy, więc taki gest w ich stronę jest tym bardziej cenny i budujący. Takie akcje pozwalają kobietom odzyskać wiarę w ludzi, wiarę w dobro, umiejętności dzielenia się i chęć pomagania.

Pani Jolanta Fijałkowska kierownik z Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej za naszym pośrednictwem dla Mikołajów z Młyńska i Wieży składa najserdeczniejsze podziękowania za okazanie podopiecznym serce.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here