Mieszkaniec zainterweniował ws. ulicy Złotoryjskiej

4
1226

Egipskie ciemności, zakrzaczone pobocza i zły stan techniczny znaków drogowych wskazał mieszkaniec Lwówka Śląskiego w piśmie do DSDiK.

 

 

Ulica Złotoryjska w Lwówku Śląskim stanowi część drogi wojewódzkiej 364 Legnica – Gryfów Śląski, a tym samym wjazd do miasta od strony Legnicy, czy Złotoryi. Jej zarządcą jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Drogą tą każdego dnia przejeżdżają setki pojazdów. Co warto podkreślić, to przy tej drodze w Lwówku Śląskim, dawnych Płakowicach znajduje się szkoła podstawowa oraz Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych a jak zauważył jeden z mieszkańców z bezpieczeństwem nie jest tu najlepiej.

Mieszkaniec Lwówka Śląskiego wskazał utrudniające widoczność zakrzaczenia przy drodze, ale zwrócił także uwagę na znaki drogowe przy przejściu dla pieszych oraz na brak oświetlenia tego przejścia. Niestety, na tym odcinku ulicy panują egipskie ciemności. Wprawdzie gmina montowała ostatnio oświetlenie na jednej z bocznych ulic, ale najbliższa latarnia jest na tyle daleko od skrzyżowania, że nie oświetla go a już tym bardziej nie oświetla przejścia.

tak było jeszcze kilka dni temu

 

Wprawdzie istnieje obowiązek noszenia po zmroku odblasków ale tylko poza terenem zabudowanym. Więc w mieście kierowca może napotkać ubranego na czarno pieszego, czytaj całkowicie niewidocznego w ciemnościach. Efekt jest łatwy do przewidzenia.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu w odpowiedzi na prośbę mieszkańca Lwówka Śląskiego informuje, że wycinka krzaków oraz koszenie poboczy przy drodze wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Lwówek Śląski ul. Złotoryjska nastąpi do końca I kwartału 2024 r., zaznaczając, iż termin ten zostanie dotrzymany tylko „przy sprzyjających warunkach atmosferycznych”.

„Wizja w terenie, przeprowadzona przez Inspektora Terenowego DSDiK, potwierdziła zły stan techniczny jednego znaku drogowego D-1 (droga z pierwszeństwem), który zostanie wymieniony a w roku 2024 zostaną zamontowane tablice D-6 (przejście dla pieszych) o większym formacie i bardziej jaskrawym tłem.” – wskazała w odpowiedzi kierownik służby utrzymaniowej, którego zdaniem pozostałe znaki umieszczone przy drodze wojewódzkiej nr 364 są czytelne i spełniają warunki określone rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego warunków ich umieszczania na drogach.

DSDiK odniosło się także do kwestii egipskich ciemności na Złotoryjskiej: „Informujemy także, oświetlenie drogowe nie stanowi infrastruktury drogowej. Dlatego też zgodnie z. art. 18 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz. U.2022, poz. 1385 z późn. zm.) finansowanie i utrzymanie oświetlenia drogowego należy do zadań własnych Gminy.” – wyjaśnił kierownik.

tak było już w dniu 21 grudnia

 

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here