Buty Sapera zagrają na żywo

4
995

Wywodzący się z Lwówka Śląskiego zespół Buty Sapera nagrał kilka utworów w nowych aranżacjach, a teraz wraca na scenę i to nie byle jaką.

 

 

Zespół Buty Sapera powstał w Lwówku Śląski, u schyłku lat 80-tych XX wieku. Koncertowali w Lwówku Śląskim i okolicznych miejscowościach. Grali na balkonie Domu Partii, występowali z Kobranocką, gromili inne kapele na muzycznych przeglądach, dali czadu w Jarocinie. Jednak po kilku latach członkowie zespołu rozjechali się w różne strony świata. By po 21 latach, w 2012 roku znów dać o sobie znać. Wystąpili na specjalnym koncercie w lwóweckim ratuszu oraz m.in. podczas XV Lwóweckiego Lata Agatowego. Jednak po paru koncertach znowu zamilkli na lata.

Wielki powrót Butów Sapera miał miejsce w 2019 roku. Wspierani przez muzyków z Oddziału Zamkniętego wydali krążek a na nim dwa utwory; „Peron” i „Plany” w zupełnie nowych aranżacjach. To brzmienie wpadło w ucho nie tylko dawnym fanom, ale i młodej publiczności. Buty Sapera zaczęły święcić triumfy na listach przebojów.

 

 

Zespół nie poddawał się pandemii. Wprawdzie nie mógł wyjść na scenę, ale za to nagrywał kolejne numery w renomowanych studiach muzycznych. Wkrótce mogliśmy usłyszeć takie kawałki jak: „Kochana Mamo”, „Anonimowy świat”, czy „Kubeczek”.

Po latach grania „w zamknięciu” dziś przed zespołem Buty Sapera otwiera się nowa karta. Wywodząca się z Lwówka Śląskiego kapela wchodzi na scenę. I od razu dużą scenę. Już za kilkanaście dni zespół będziemy mogli usłyszeć i obejrzeć na żywo podczas koncertu na Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliach.

Wprawdzie nie ma jeszcze ostatecznego plakatu tegorocznych Juwenaliów, ale jak podają organizatorzy, na jeleniogórskich błoniach, w dniach 19 – 20 maja 2023 roku wystąpią m.in.: Gromee, Białas, Liber, 75zone, EV, … i Buty Sapera. Zespół z Lwówka Śląskiego zagra w sobotę, 20 maja.

 

 

– Serdecznie zapraszam wszystkich na nasz koncert do Jeleniej Góry – zaprasza lider grupy Mariusz „Grucha” Maculewicz, który jeszcze nie chce zdradzać, ale wspomina, iż to nie jedyny ich koncert podczas tego lata.

Gdzie jeszcze zagrają Buty Sapera? Czy wystąpią podczas Lata Agatowego w Lwówku Śląskim?

4 KOMENTARZE

  1. Nie przesadzajmy z tym czadem i gromieniem . To byla gminna kapela moze znanaw obrebie dawnego malego wojewodztwa jeleniogorskiego . Teraz nazwalbym to kariera powiatowa i tyle . Teraz kazdy moze wynajac profesjonalne studio i nagrac , co chce , jezeli go na to stac. Na tych juwenaliach raczej kariery nie zrobia . Obecnego pokolenia raczej nie zachwyca. Mimo to zycze powodzenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here