Mieszkaniec powiatu lwóweckiego uprawiał konopie indyjskie

5
2605
zdjęcie poglądowe fot. Policja

Kryminalni z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim wraz z funkcjonariuszami Policji z Lwówka Śląskiego zabezpieczyli ponad 500 gram suszu marihuany oraz 72 krzewy konopi indyjskich. Przestępczym procederem zajmował się 44-latek. Mężczyzna uprawiał rośliny w specjalnie przygotowanym miejscu na poddaszu swojego domu. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

W wyniku działań operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego z Gryfowa i Lwówka Śląskiego ujawnili i zabezpieczyli miejsce uprawy konopi indyjskich. Zostało ono specjalnie przygotowane poprzez system naświetlania oraz ogrzewania. Przed przybyciem policjantów wszystkie krzaki zostały wyrwane. Mimo to funkcjonariusze ujawnili 72 świeże krzaki, które znajdowały się za domem, a także zabezpieczyli ponad 520 gram suszu marihuany, co łącznie stanowi blisko 11 tysięcy porcji handlowych.

Na miejscu ustalono, że nielegalna uprawa należała do 44- letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do innych czynności.

Mężczyzna w dniu dzisiejszym usłyszał zarzut uprawiania i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających, a także udzielania go innym osobom za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

5 KOMENTARZE

  1. Wreszcie w naszej Policji widać aktywność i skuteczne działanie, zwłaszcza w Gryfowie , gratulujemy , jesteśmy z wami w zwalczaniu tego syfu ..Brawo .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here