Mieszkańcy proszą o oświetlenie ulic. Burmistrz odpowiada

9
1297

Mieszkańcy zwrócili się do burmistrz Lwówka Śląskiego z petycją w sprawie montażu oświetlenia ulicznego. Burmistrz Szczęsna odpowiada, iż nie ma na to pieniędzy.

 

 

W połowie lutego mieszkańcy złożyli w urzędzie petycję w sprawie montażu oświetlenia ulicy Łąkowej i ulicy Stromej w miejscowości Lwówek Śląski.

Szanowna Pani Burmistrz, w imieniu mieszkańców domów położonych przy ul. Łąkowej i ul. Stromej w miejscowości Lwówek Śląski zwracam się z prośbą o montaż oświetlenia (lamp) na zlokalizowanych wzdłuż ulicy słupach energetycznych linii napowietrznej.

Brak oświetlenia jest szczególnie uciążliwy wieczorami, a zwłaszcza w sezonie zimowym, w czasie deszczu i mgieł oraz, gdy dzień jest krótki. Montaż oświetlenia w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców (w szczególności dzieci wracających w godzinach popołudniowych ze szkoły) oraz poprawę funkcjonowania społeczności lokalnej. Ponadto montaż oświetlenia zmniejszy ryzyko kradzieży i włamań.

W trosce o dobro, mienie i zdrowie mieszkańców naszych ulic proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby oraz nadanie biegu sprawie.” – wskazali w petycji kierowanej do burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Po grubo ponad miesiącu M. Szczęsna udzieliła mieszkańcom klarownej odpowiedzi. W wystosowanym do nich w dniu 21 marca piśmie burmistrz wskazała:

„(…) w odpowiedzi na petycję złożoną dnia 12 lutego 2024 r. w przedmiocie montażu oświetlenia na słupach energetycznych wzdłuż ulic Łąkowej i Stromej w Lwówku Śląskim, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż wskazane w ww. piśmie przez Panią słupy, które mogłyby zostać wykorzystane do montażu lamp oświetleniowych, nie są własnością Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Jednocześnie Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, iż w obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest budowa nowej linii kablowej oraz nowych punktów świetlnych na ww. ulicach. Niestety w budżecie Gminy i Miasta Lwówek Śląski na rok 2024 r., nie ma zabezpieczonych środków finansowych na budowę oświetlenia drogowego we wskazanej powyżej lokalizacji.

Wobec powyższego, budowa oświetlenia drogowego przy ul. Łąkowej i Stromej w Lwówku Śląskim zostanie zgłoszona do projektu budżetu Gminy i Miasta Lwówek Śląski na lata następne. Należy jednak mieć na uwadze takt, iż lista potrzeb w zakresie budowy oświetlenia drogowego jest długa, a możliwości finansowania działań w tym zakresie są ograniczone.” – napisała burmistrz Szczęsna.


9 KOMENTARZE

  1. Przy Malowniczej na wjeździe nie ma lampy też plus murek leży zawalony przy przepuście jeszcze ktoś tam autem wpadnie czy jakieś dziecko złamie sobie nogę nic nie widzą w okolicy co się dzieje służby miejskie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here